Naga MarketsEUR/USD rośnie, a Morgan Stanley powiększa krótkie pozycje
Analitycy Morgan Stanley utrzymują silne, bycze nastawienie do japońskiego jena. Oprócz tego prognozują, że USD przed nadejściem wiosny wyraźnie podrożeje – nawet pomimo krótkoterminowego negatywnego ryzyka związanego z danymi, które zostaną opublikowane w tym tygodniu w USA i będą najprawdopodobniej plasowały się poniżej oczekiwań.

„Dobra trwałe (czwartek) i PKB (piątek) będą kluczowymi komunikatami. Słabe wyniki najprawdopodobniej pociągną rentowność USA w dół, odbijając się na USD. Osobiście wykorzystalibyśmy to jednak jako okazję zakupową z dwóch powodów” – podaje Morgan Stanley.

Po pierwsze MS zwraca uwagę na fakt, że osłabienie gospodarki amerykańskiej w dużej mierze związane jest z warunkami atmosferycznymi. Kiedy pogoda się poprawi, poprawie ulegną również raportowane dane. Co więcej, analitycy Morgan Stanley są przekonani, że FED zasadniczo podjął już decyzję co do zwijania i sięgnie po inne narzędzia przy kreowaniu dalszej polityki pieniężnej. W związku z tym, zdaniem banku, rentowności pójdą w górę a USD po raz kolejny zanotuje spory wzrost.

W swojej rekomendacji finansowej Morgan Stanley wspomina również o funcie szterlingu. Analitycy banku zauważają między innymi, że w zeszłym tygodniu inflacja Zjednoczonego Królestwa spadła poniżej docelowego progu pierwszy oraz od 2009 roku. W tym samym czasie stopa bezrobocia poszła do góry co na pewno zmniejszy presję na BoE w kwestii podwyżki stóp procentowych.

„Nasi ekonomiści oraz rynki oczekują niewielkiej rewizji PKB w dół (środa)” – przewiduje Morgan Stanley.

Przedstawiciele banku wierzą, że funt sterling zanotuje wzrosty na crossach, jednak zaleca zachowanie sporej ostrożności na parze z USD – różnice wzrostu gospodarczego są bowiem mniejsze niż ostatnio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here