Naga MarketsWedług Morgan Stanley Investment Management, obecnie jest świetna pora na kupowanie australijskich obligacji. Jako powód podaje fakt, że Bank Australii utrzyma stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie jeszcze co najmniej 6-12 miesięcy. Jest to również przyczyna osłabienia dolara australijskiego.

Michael Kushma powiedział w wywiadzie przeprowadzonym w Singapurze: „RBA jest dalej od podwyżki stóp procentowych ze wszystkich rozwiniętych krajów. Z tego powodu australijskie obligacje powinny radzić sobie świetnie w porównaniu z amerykańskimi oraz całą resztą krajów G10”.

Kushma dodał również, że w momencie, gdy Australia będzie utrzymywać niskie stopy, FED podniesie stopy co najmniej trzykrotnie w ciągu najbliższego roku, będą one mniej więcej na poziomie 2,5%. „Gospodarka Australii nie radzi sobie zbyt dobrze. Rynek pracy ma jeszcze wiele pola do poprawy. Płace nie wzrastają. Rynek nieruchomości natrafił na turbulencje. RBA nie ma żadnej przestrzeni na podwyżkę stóp” – wylicza Kushma.

Australijskie krótkoterminowe stopy są poniżej amerykańskich, a różnica będzie jeszcze wyższa. Morgan Stanley radzi, że można zwiększyć rentowność poprzez sprzedaż AUD w zamian za USD. Jeszcze nigdy transakcja nie była tak tania.

Sposób na tani hedging według Morgan Stanley


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here