Naga MarketsŚrodowe minutki FOMC potwierdziły to co rynek doskonale już wiedział. Gospodarka Stanów Zjednoczonych ma się dobrze, zmuszając Fed do dalszych, stopniowych podwyżek stóp procentowych. Jak to wszystko przełoży się na wycenę dolara? Analitycy Morgan Stanley w swoim dzisiejszym komentarzu przekonują, że wzrostowa korekta USD dobiegła końca. 


Końcoworoczna przecena przyzwyczaiła nas do słabego dolara. Tym bardziej zauważalna była korekta USD jaka miała miejsce w ostatnich dwóch dniach. Zielony z pewnością otrzymał wsparcie dobrych danych makroekonomicznych – grudniowe ISM PMI wyniosła 59,7 punktów. Rosną również ceny ropy naftowej, głównie za sprawą prognoz srogiej zimy na Wschodnim Wybrzeżu – relacjonują analitycy Morgan Stanley.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Coraz głośniej mówi się o potencjalnym wpływie wyższego długu USA na dynamikę wzrostu amerykańskiej gospodarki. Tak długo jak nominalna rentowność papierów dłużnych będzie wynikać głównie w oczekiwań inflacyjnych, tak wyższe stopy procentowe nie będą wspierać USD w tradycyjny sposób. Rynek zamiast na różnicach w nominalnym oprocentowaniu będzie zarabiał na różnicach w realnej rentowności – przekonuje bank.

W związku z tym Morgan Stanley pozostaje niedźwiedzio nastawiony do USDJPY. Para odbiła się od okolic poziomu 112.00 jednak analitycy prognozują jej powrót poniżej tego wsparcia i test okolic 110.00.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii MACD 60 sec – 4.01.2018
Następny artykułS&P 500 – huraoptymizm, brak strachu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here