Naga MarketsLogo banku Morgan StanleyBank Inwestycyjny uważa, że waluty krajów wschodzących mają szerokie pole do umocnienia względem dolara amerykańskiego. Rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich spadła poniżej 0,9%. Jest to najniższy poziom od września, z kolei notowania spółek z ekspozycją na Chiny osiągały lepsze wyniki niż indeksy. 


Opublikowany ostatnio odczyt PMI dla usług pokazuje, że ten sektor wchodzi w okres stabilizacji, wypadł on na poziomie wyższym niż przewidywały prognozy – 53,9, a oczekiwano jedynie 53. Podczas swojej wizyty w największych bankach, premier Chin – Li Keqiang poinformował, że zamierza obniżyć podatki oraz stopy rezerw obowiązkowych. Z kolei Stany Zjednoczone pokazują brak odporności na spadek globalnego popytu, ostatnie dane z USA są gorsze od oczekiwań. Stany powinny raczej dążyć do porozumienia handlowego z Chinami. Rynek ryzykownych aktywów jest w dalszym ciągu słaby, a dodatkowo można zaobserwować mniejszy napływ długoterminowego kapitału do USA. Ostatnie spadki na rynku akcji mogą sugerować, że warunki finansowania dla sektora prywatnego uległy zmniejszeniu, co widać w poziomie inwestycji, sektorze budowlanym oraz popycie na dobra trwałego użytku.

Morgan Stanley uważa, że oprócz publikowanych dziś danych z amerykańskiego rynku pracy, ważnym wydarzeniem dla dolara będzie konferencja prasowa Jerome’a Powella – szefa Fed, która odbędzie się w Atlancie. W przypadku jastrzębiej retoryki przemówienia i dobrych danych z rynku pracy, będzie można spodziewać się dalszego zacieśniania warunków finansowania i wyprzedaży ryzykownych aktywów. Ważna będzie też suma bilansowa Fedu, która zgodnie z oczekiwaniami ma zmniejszać się o 50 mld dolarów miesięcznie.

Zobacz także: Prognozy dużych banków przed NFP

Rekomendacja Morgan Stanley dla USD/JPY

Bank komentuje także, że Fed będzie zmuszony do prowadzenia bardziej ekspansywnej polityki monetarnej niż wcześniej było to zakładane. To z kolei może sprzyjać wysoko oprocentowanym walutom rynków wschodzących. Apetyt na dolara wydaje się słabnąć, dlatego inwestorzy szukają innej alternatywy. Widać to także na rynku złota, cena tego surowca znajduje się najwyżej od 7 miesięcy. Jeżeli chodzi o kurs dolara do jena, to przez wczorajszy flash crash, bank rekomenduje zajęcie pozycji krótkiej po cenie 108,20 i stop lossem na poziomie 111,50, cel dla zlecenia to 102,00.dolar do jenatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here