Naga MarketsMorgan-Stanley-logo

W swojej cotygodniowej nocie dla klientów Morgan Stanley przypatruje się aktualnej korekcie na EUR/USD i stara się określić prawdopodobny scenariusz dla tej pary.


Wszyscy obserwatorzy rynku zgadzają się co do jednego: wyniki amerykańskiej gospodarki w pierwszym kwartale tego roku były znacząco gorsze od przewidywanych. Morgan Stanley przyznaje, że różnica wzrostów gospodarczych pomiędzy USA a resztą świata może spowodować, że trwająca korekta na USD może jeszcze potrwać. Specjaliści banku określają jednocześnie poziom 93.00 jako kluczowy dla wsparcia spadków na indeksie DXY.

Morgan Stanley okresla poziom 93.00 jako kluczowe wsparcie dla trwającej korekty na indeksie USD. Z technicznego punktu widzenia, pewny opór może pojawić się również w okolicach 93.80.
Morgan Stanley określa poziom 93.00 jako kluczowe wsparcie dla trwającej korekty na indeksie USD. Z technicznego punktu widzenia, pewny opór może pojawić się również w okolicach 93.80.

Dzisiejszy raport określa aktualną sytuację USD, jako tymczasową korektę w silnym byczym trendzie. Analitycy Morgan Stanley zwracają uwagę na gotowość gospodarki USA na odbicie i dalszy wzrost. Spadki dolara traktujemy jako okazję do kupna – podkreśla w swojej nocie Morgan Stanley.

EUR: Gdy rentowności już wzrosną…

Morgan Stanley zauważa wzrost na europejskich bundach, jednak nie określa tego jako początku byczego rajdu na EUR. Dla kursu EUR/USD nie jest wystarczające, aby spready na obligacjach dziesięcioletnich poruszały się na korzyść Europy. Kluczowym dla trwałego trendu na EUR/USD, jest zdaniem banku stopień ich  zacieśnienia. Tak więc, choć Morgan Stanley spodziewa się zacieśnienia spreadów na dziesięciolatkach o około 20 punktów bazowych, jednocześnie dostrzega szansę na 60 punktowy ruch na rzecz USD przy obligacjach dwuletnich. Kończąc raport Morgan Stanley przekonuje, że będzie szukać okazji do zajęcia krótkich pozycji na EUR/USD w przedziale 1.13-1.15.

Pomarańczowym kolorem obszar, ograniczony poziomami 1.13 - 1.15 jest docelowym miejscem w którym Morgan Stanley będzie poszukiwał okazji do sprzedaży EUR/USD.
Pomarańczowym kolorem obszar, ograniczony poziomami 1.13 – 1.15 jest docelowym miejscem w którym Morgan Stanley będzie poszukiwał okazji do sprzedaży EUR/USD.

 

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here