Naga MarketsAktywa powiązane z EUR radzą sobie zauważalnie lepiej w ostatnich dniach na fali pozytywnych komentarzy ze strony EBC. Mario Draghi dał powody inwestorom do wiary w to, że kierowany przez niego bank centralny zamierza porzucić ekspansywną politykę monetarną i ograniczyć skup w ramach prowadzonego programu QE. Silnie korzysta z tego EUR/JPY, które zdaniem analityków Morgan Stanley jest najlepszym instrumentem do rozegrania scenariusza podwyżki EBC. 


Dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że zmienność na rynkach (spread BTP oraz Eurostoxx50) nie podążył za EUR. EUR/USD wyraźnie wytworzyło ujemną korelację z spreadami BTP-Bund. Rynek obligacji znacznie ostrożniej podchodzi do kwestii publikacji majowego CPI z Włoch (1,2% wobec prognozowanych 1,4%).

Odbierz Big Bank Report

Komentarze ze strony EBC dotyczące złej interpretacji słów Mario Draghiego przez rynek nie wpłynęły znacząco na sentyment inwestorów. Analitycy Morgan Stanley wątpią jednak by EUR/USD zdołało dotrzeć do okolic 1,18 w tym roku.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno EUR/JPY. Na rynku widoczna jest migracja japońskiego kapitału w kierunku euro, zwłaszcza gdy rentowności europejskich obligacji pozostają jeszcze na atrakcyjnych poziomach. W zeszłym tygodniu Japonia zakupiła zagraniczne obligacje za równowartość 321 mld JPY. Do tego doliczyć należy akcje kupione w tym samym okresie za kwotę 366 mld JPY – przekonują analitycy Morgan Stanley.

EUR/JPY wybija kanał wzrostowy na interwale tygodniowym. Drobna korekta może być okazją do zakupów pary


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here