Naga MarketsMorgan-Stanley-logo

Gołębi FED zdemotywował byki na USD i doprowadził do ruchu przeciwnego na parach walutowych, gdzie trend był dosyć jednoznaczny – z GBP, AUD, EUR i walutami wielu gospodarek rozwijających się na czele. W związku z tym, obecnie handel na USD może być drogą przez mękę w najbliższym czasie – donosi w swojej rekomendacji Morgan Stanley.

Analitycy spółki wskazują, że obecnie banki centralne muszą ustalić koszty krótkoterminowego kapitału poprzez odpowiednie sterowanie przepływami pieniężnymi. Jednakże, długoterminowe trendy na rynku walutowym są kierowane przez względne różnice zwrotów z inwestycji. Patrząc na przepływy kapitału, inne czynniki musza być również brane pod uwagę, jak wzrost gospodarczy czy produktywność poszczególnych gospodarek.

Weź udział w poniedziałkowym webinarze dotyczącym pozycji dużych graczy!

Zdaniem analityków Morgana Stanleya, potrzeba czegoś więcej niż tylko gołębiego komunikatu FED, aby odwrócić trendy na parach związanych z dolarem amerykańskim. Aby USD zaczął słabnąć w długim terminie, musiałaby się zmniejszyć luka między wzrostem i produkcją USA i reszty krajów. rynki mogą zostać teraz zaskoczone, gdy okaże się, że kolejne dane makroekonomiczne będą korzystne dla USD i waluta ta znowu się umocni.

GBPUSDH4
GBP/USD wyskoczyło ponad opór


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here