Naga Markets

dollar-euro-cashier“Siła dolara rozszerzyła się i przyspieszyła zarówno przeciwko nisko- jak i wysoce rentownym walutom.” – zauważa Morgan Stanley. – “USA znów zaskakują dobrym danymi wspierając wspinaczkę USD w minionym tygodniu. Jednakże, dynamika krzywej rentowności odegra bardzo ważną rolę w określeniu, dokąd najprawdopodobniej dolar zabrnie. Podczas gdy rosnące rentowności krótkoterminowe w USA przyciągają kapitał z walut niżej rentownych (EUR, JPY, CHF czy SEK), spodziewamy się że istotna zmiana w sile dolara będzie miała miejsce kiedy rentowności w obrębie całej krzywej zaczną rosnąć.

Wyższe rentowności US narażą wyżej rentowne waluty, szczególnie te gdzie dług sektora prywatnego i jest wysoki. Póki co, pozostajemy szeroko w długich pozycjach na USD, natomiast zyski z niedźwiedzich pozycji na wysoce rentownych walutach mają zwiększać udział w naszym portfolio.EUR stopniowo zamienia się w walutę finansującą z uwagi na plany banków by pożyczać kapitał za granicę. W rzeczywistości, mniejszy niż się spodziewało popyt na pożyczki w ramach TLTRO może podsycić opinię na rynku, że ECB musi poważniej przystąpić do luzowania, co dalej osłabi EUR. Prezes ECB Mario Draghi swoimi komentarzami tylko utwierdził inwestorów w przekonaniu, że ECB jest gotów do działania.”

MS_EURUSD

Morgan Stanley utrzymuje krótką pozycję na EUR/USD w ramach strategicznego portfolio z 1.2960 z przesuniętym Stop Lossem na 1.3060. Jako krótkoterminowy trade bank otworzył zlecenie z limitem na sprzedaż EUR/USD po 1.28 z SL na 1.29 i TP 1.24.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here