Naga MarketsWedług ekspertów z Morgan Stanleya, globalne rynki finansowe znajdują się obecnie w fazie rysowania dna, a inwestorzy powinni zacząć zwiększać ryzyko i sprzedawać dolara amerykańskiego. Tymczasem Rezerwa Federalna (Fed) drugi raz w tym miesiącu zdecydowała się obciąć stopy procentowe. Stopa funduszy federalnych spadła do 0%, a instytucja rozpoczęła dodatkowo nowy program luzowania ilościowego (QE). Na początku nowego tygodnia silnie traci dolar, rynki akcji i ropa naftowa.


Wartość dolara jest zbliżona do najwyższych poziomów od 2017 r.

Zaostrzenie warunków finansowych jest „szybkie i wściekłe”, spowodowane gwałtownym spadkiem na giełdach i rozszerzaniem się spreadów kredytowych, piszą w najnowszym raporcie strategowie, w tym Matthew Hornbach z Nowego Jorku, w raporcie opublikowanym w piątek. W ich ocenie wdrożone środki wsparcia, głównie przez banki centralne, pomagają złagodzić i ustabilizować sytuację rynków finansowych.

Nie oznacza to jednak, że już mamy „dno” albo widzieliśmy najniższe ceny ryzykownych aktywów. Oznacza to, że weszliśmy w ostatnią fazę tego poważnego, ostrego rynku niedźwiedzia. Jesteśmy najbliżej fazy „wczesnej stabilizacji” od ostatnich trzech tygodni. W związku z tym nasi stratedzy na całym świecie zaczęli sugerować możliwość ponoszenia większego ryzyka – napisali strategowie

Globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa spowodowało gwałtowny spadek rynków w ostatnich tygodniach, powodując niestabilność wzrostu gospodarczego na świecie i pobudzając ucieczkę do bezpiecznych przystani, w tym waluty amerykańskiej. Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe do prawie zera pod koniec niedzieli i ogłosiła masowe skupy obligacji, zwiększając tym samym liczbę bodźców wprowadzonych przez banki centralne i rządy na całym świecie.

Nadszedł czas, aby sprzedać dolara amerykańskiego – napisali strategowie Morgan Stanley w swoim raporcie, który został opublikowany niedługo tuż przed ostatnim działaniem Fed.

Oczekujemy dalszej słabości dolara, wynikającej z powiązanej kombinacji agresywnego bodźca Fed i taktycznego odbicia w awersji do ryzyka. Indeks dolara amerykańskiego może osiągnąć, jeśli nie przebić, poziom 95 – dodano podczas gdy indeks DXY spadł o 1,1% w poniedziałek do 97,5 po wzroście o 2,9% w zeszłym tygodniu.

Euro po 1,16 USD, a dolar australijski wzrośnie do 0,68 USD?

euro dolary banknotyStrategowie zalecają również kupno euro w stosunku do dolara z celem 1,16 i „dość szerokim stop lossem” na poziomie 1,08, biorąc pod uwagę dużą zmienność rynku. Opowiadają się także za długimi pozycjami na dolarze australijskim w stosunku do dolara amerykańskiego z celem na 0,68 i stopem na 0,60.

Rynki bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich kilku tygodni, a ostatnia 20-procentowa przecena na globalnych akcji była jedną z najbardziej agresywnych w historii. Patrząc na klasy aktywów, koszty i korzyści związane z podejmowaniem ryzyka widać, że powoli ponownie rośnie apetyt na ryzyko – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs indeksu DXY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu DXY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here