Naga MarketsMorgan-Stanley-logoWeekendowa luka na funcie jest odzwierciedleniem trudnej sytuacji politycznej jaka ma miejsce obecnie w Europie – przekonują analitycy Morgan Stanley. Bank ponownie pochyla się nad Brexitem, próbując wywnioskować z obecnej sytuacji, po której stronie rynku warto stanąć w nadchodzących tygodniach. Ponadto, kolejny poniedziałek zmusza Morgan Stanley do podzielenia się z swoimi klientami propozycją trade of the week.


Północna Iralndia zmierza w kierunku przeprowadzenia nowych wyborów co może jeszcze bardziej skomplikować obecną sytuację na Wyspach Brytyjskich. Pytaniem na które każdy poszukuje odpowiedzi jest to, czy Londyn faktycznie uruchomi procedurę opisaną w Artykule 50. Traktatu Lizbońskiego w marcu, mając na uwadze jednocześnie wspomniane już wybory w Irlandii.

To nie wszystkie prognozy analityków Morgan Stanley na najbliższe sesje – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Kolejne miesiące upłyną pod znakiem wyborów również w takich kluczowych gospodarkach Unii Europejskiej jak Holandia, Francja oraz Niemcy. Z ostatnich komentarzy premiera Holandii wynika, że ta może całkowicie zablokować jakiekolwiek próby porozumienia się Londynu z Unią w sprawie umowy handlowej, jeśli Wielka Brytania nie wprowadzi odpowiednich regulacji prawnych uniemożliwiających międzynarodowym korporacjom i możnym tego świata traktowanie londyńskiego Citi jako raju podatkowego. Ciśnienie pomiędzy Wielką Brytanią a kontynentalną Europą wzrasta, co zdaniem Morgan Stanley nie przysłuży się wycenie funta. Bank pozostaje niedźwiedziem na GBP/USD i rekomenduje krótkie pozycje na tej parze. Poziom docelowy spadków na najbliższe tygodnie to okolice 1,17/15.

Trade of the week

Intratnym pomysłem może okazać się sprzedaż AUD/USD. Para jak dotąd nie zdołała pokonać oporu w okolicy 0,7530, oferując tym samym możliwość zajęcia krótkich pozycji z atrakcyjnym stosunkiem zysku do ryzyka.

Morgan Stanley radzi sprzedać AUD/USD po cenach rynkowych. Pozycja powinna zostać zabezpieczona powyżej 0,7535, poziom take profit natomiast powinien znaleźć się na 0,7200.
Morgan Stanley radzi sprzedać AUD/USD po cenach rynkowych. Pozycja powinna zostać zabezpieczona powyżej 0,7535, poziom take profit natomiast powinien znaleźć się na 0,7200.

Chiny akceptujące komentarze związane z postępującą dewaluacją RMB sugerują, że albo Pekin traktuje ten fakt jako narzędzie do pobudzenia krajowej gospodarki, albo zamierza użyć słabego juana jako broni przeciwko ewentualnym restrykcjom nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ryzykiem przemawiającym przeciwko naszej pozycji jest niepewność związana z dalszym kierunkiem zmiany cen rud żelaza, głównego produktu eksportowego Australii – podsumowuje bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here