Naga MarketsRynek kryptowalut odbija po tym jak Rada Stabilności Finansowej poinformowała, że nie postrzega Bitcoina jako zagrożenia dla globalnej gospodarki. Mimo to, nie cichną porównania zachowania się najstarszej z kryptowalut do typowej bańki spekulacyjnej. Morgan Stanley w swoim raporcie posuwa się do nazwania BTC bańką spekulacyjną na sterydach


Raport Morgan Stanley to nie pierwsza i prawdopodobnie nie ostatnia publikacja porównująca kryptowaluty do bańki spekulacyjnej. O spekulacyjnym szaleństwie na tym rynku pisał w październiku 2017 UBS. Dziś, analitycy porównują obecną sytuację na wykresie Bitcoina do bańki internetowej z początku wieku.

Jak czytamy w raporcie: Bitcoin niemal idealnie odzwierciedla zmiany jakie zachodziły na Nasdaq Composite z tą jednak różnicą, że robi to piętnaście razy szybciej. W byczym rajdzie jaki miał miejsce na indeksie Nasdaq zyskał 278% w ciągu 519 sesji tworząc szczyt w marcu dwutysięcznego roku. Tymczasem Bitcoin wzrósł o 248% w zaledwie 35 dni notując swój historyczny szczyt w okolicy $19500.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak do tej pory BTC odnotowało trzy solidne impulsy spadkowe od czasu utworzenia all time high w grudniu zeszłego roku. Dla porównania, NDX w trakcie trwania rynku niedźwiedzia utworzyło pięć wyraźnych impulsów spadkowych. Jednak sytuacja w przypadku Bitcoina jest nieco inna. Cyfrowa waluta już kilkukrotnie w ciągu swojej historii traciła ponad 90% swojej wartości, a dzienne spadki przekraczające 10% nie są niczym nadzwyczajnym na tym niezwykle zmiennym rynku.

QTUM/USD dzięki TradingView

W trakcie wtorkowej sesji tylko cztery na 25 najpopularniejszych kryptowalut notuje dwucyfrową stopę zwrotu. Do liderów wzrostów zalicza się Qtum, które zyskuje ponad 32% w ciągu ostatniej doby.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here