Naga MarketsMorgan-Stanley-logoChoć jak przekonują w swoim najnowszym raporcie rynkowym analitycy Morgan Stanley pozycjonowanie rynkowe w minionym tygodniu nie uległo diametralnej zmianie to jednak warto przybliżyć jak naprawdę wygląda rozkład sił na rynku walutowym.


Stopień pozycjonowania się inwestorów na dolarze amerykańskim nieco zmalał, jednak wciąż należy go określić jako neutralny. Najszerszą grupą sprzedających wciąż są podmioty niekomercyjne, natomiast duże fundusze inwestycyjne zaczynają powoli odbudowywać swoje długie pozycje na USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Te i inne raporty z rynku dostępne są w usłudze FxWatcher – odbierz darmowy okres próbny i wykorzystaj przewagę na rynku!

Sentyment na rynku wciąż nie jest zdecydowanie byczy, na czym korzysta CAD gdzie liczba długich pozycji wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Niemniej jednak analitycy Morgan Stanley po uprzedniej analizie zaangażowania na poszczególnych parach doszli do wniosku, że kolejne dni mogą być dobrym momentem na powolne budowanie długich pozycji na dolarze amerykańskim względem jena czy euro.

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here