Naga MarketsMorgan Stanley: Akcje Tesli mogą przekroczyć próg 2000 dolarówStabilny popyt na pojazdy Tesli sprawia, że producent samochodów z Kalifornii wydaje się być mniej ryzykowną firmą, która ma solidniejsze podstawy finansowe niż inni producenci samochodów.

  • Analityk z Morgan Stanley przewiduje możliwy wzrost cen akcji Tesli do 2070 dolarów.
  • Średnia prognoza analityków dla akcji firmy z Kalifornii wynosi 778 dolarów.
  • Według specjalistów, popyt na samochody Tesli jest silniejszy niż w przypadku konkurencji.  

Tesla: Pięć sesji z nowymi rekordami

Analityk Adam Jonas z Morgan Stanley, podniósł we wtorek swój cel cenowy na akcje Tesli do 740 dolarów, co oznaczałoby spadek o około 47% w stosunku do wtorkowego kursu akcji. Jonas ustalił również „scenariusz byka” na poziomie 2070 dolarów, co z kolei oznaczałoby wzrost o około 48% w stosunku do wtorkowego kursu akcji.

Według FactSet, który przeprowadził badanie wśród 32 analityków obserwujących Teslę, średnia docelowa cena akcji wynosi 778 dolarów, przy czym kilka skrajnych prognoz wyznacza cele cenowe powyżej 1000 dolarów. Analityk Dan Ives z Wedbush również stworzył “scenariusz byka” dla akcji Tesli, według którego cena osiągnie poziom 2000 dolarów.

– Produkcja i dostawy Tesli w drugim kwartale znacznie wyprzedziły oczekiwania Morgan Stanley w okresie trzech miesięcy, który wydawał się być niezwykle trudny – powiedział Jonas.

Zobacz również: Apple stanowi teraz aż 43% portfela Warrena Buffetta

Według Jonasa, istnieje wiele długoterminowych obawy – głównie wokół zysków w Chinach, słabych podstaw dla przemysłu motoryzacyjnego w ogóle i nieuniknionej konkurencji w segmencie pojazdów autonomicznych ze strony amerykańskich gigantów, takich jak Amazon lub Alfabet.

Cena akcji Tesli wzrosła o 28,71% w ciągu 5 ostaniach dni do poziomu 1389,86 dolarów

Tesla wykazała się jedną, bardzo silną cechą odróżniającą ją od wielu innych producentów samochodów: popyt na jej produkty utrzymuje się lepiej. Tesla może widzieć, że jej kapitał obrotowy pochłania trochę gotówki, ale jest w stanie osiągnąć ponadprzeciętny wynik w GAAP. – twierdzi Jonas.

Akcje Tesli wykazywały w ostatnich sesjach silne wzrosty, do czego przyczyniły się dane o sprzedaży kwartalnej, a wtorkowa sesja była piątą z rzędu z rekordową ceną. Akcje amerykańskiego producenta zyskały w tym roku 232,24%, kontrastując ze stratami w wysokości 2% i 8% dla indeksu S&P 500 i Dow Jones Industrial Average.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tesli w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here