Naga MarketsŹródło: GPW

26 czerwca 2019 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka Moonlit SA. Będzie 386 spółką notowaną na Rynku NewConnect oraz 8 debiutem na tym rynku w 2019 roku.


Moonlit – historia i działalność emitenta

Zgodnie z informacjami zawartymi w Dokumencie informacyjnym, Moonlit Games Studio Michał Gardeła zostało założone w 2014 r. W 2015 roku nastąpiła rejestracja w KRS spółki Moonlit Games Studio sp. z o.o. natomiast 11 lutego 2016 roku w KRS została zarejestrowana zmiana firmy spółki z Moonlit Games Studio sp. z o.o. na Moonlit sp. z o.o. Przekształcenie w spółkę akcyjną nastąpiło na podstawie uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników spółki pod firmą Moonlit sp. z o.o. z dnia 24 listopada 2017 r.

Od początku istnienia Spółka prowadzi działalność jako software house realizując projekty na zlecenie obejmujące produkcję zarówno całych gier jak i technologii do gier, a od początku 2018 r. również jako deweloper autorskich tytułów. Zakres produkcji obejmuje gry przeznaczone na komputery stacjonarne (Windows/Mac), urządzenia mobilne (Android oraz iOS), konsole (Play Station 4 oraz XboX One), a także platformy web (WebGL/HTML5).

W ramach realizacji projektów na zlecenie Emitent współpracuje z zewnętrznymi wydawcami oraz innymi deweloperami gier zarówno z Polski, jak i z zagranicy oraz z agencjami reklamowymi. Firmowe portfolio zawiera 19 wykonanych produkcji, w tym prace dla takich firm jak Bloober S.A. (projekt Dum Spiro), Punch Punk sp. z o.o. (port gry Apocalipsis), Frozen District sp. z o. o., Slitherine Ltd., Matrix Games Ltd., czy Ultimate Games S.A., Take It Now. sp. z o. o. (projekt Dots in Space). W dniu 15 marca 2018 r. miała miejsce premiera gry Check Your 6!, którą współtworzył Emitent w ramach pracy na zlecenie. Zgodnie z kontraktem Spółka uczestniczy w zyskach z gry.

Oprócz prowadzonej działalności outsourcingowej celem Emitenta jest tworzenie i wydawanie własnych produkcji. Spółka produkuje gry na platformy PC/Steam oraz konsole PlayStation i Xbox, w oparciu o silnik Unity, który zapewnia łatwość w przenoszeniu gier z platformy PC na platformy mobilne oraz konsole. Zgodnie z informacjami zawartymi w Dokumencie Informacyjnym każdy projekt Spółki będzie opierać się na cyklach prototypowania i badań rynkowych. Pełnowymiarowa produkcja rozpocznie się w chwili pozyskania odpowiednio licznej bazy nabywców. Dzięki temu, zdaniem Emitenta, każdy projekt będzie miał zapewnioną co najmniej zadowalającą początkową sprzedaż, a ryzyko przeznaczenia zasobów firmowych na produkt nieadekwatny do potrzeb rynku będzie minimalne. Na dzień sporządzenia Dokumentu Informacyjnego Spółka jest w trakcie realizacji autorskich projektów.

Moonlit planuje realizować projekty w trzech niszach rynkowych: gry symulacyjno-survivalowe; gry taktyczne; gry przygodowe. Wymienione gatunki gier zdaniem Emitenta mają szczególnie wysoki potencjał sprzedażowy na różnych platformach.

Znaczącym akcjonariuszem Emitenta jest spółka PlayWay S.A., która w listopadzie 2016 r. nabyła 30,05 % udziałów w kapitale zakładowym Moonlit sp. z o.o. Obecnie spółka PlayWay S.A. posiada 24,04% akcji Spółki oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Kurs odniesienia: 2,00 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here