Naga MarketsAgencja ratingowa Moody’s poinformowała w piątek, że przyznała Play Communications rating korporacyjny na poziomie Ba3 – zgodnie z oficjalną notą prasową perspektywa ratingu jest stabilna. Akcje spółki nie reagowały jednak na informację silniejszą zmiennością.


“Rating Ba3 odzwierciedla zakończenie z sukcesem pierwotnej oferty publicznej Play, z której połowa wpływów jest przeznaczona na pełną spłatę obligacji PIK Toggle Notes o wartości 500 mln euro, a także zrewidowany cel lewarowania w spółce, który powinien poskutkować bardziej przewidywalną polityką finansową w przyszłości” – stwierdził wiceprezes Moody’s, Alejandro Núñez.

Patrząc na sytuację techniczną wczorajszego debiutanta, zmienność w godzinach popołudniowych jest praktycznie zerowa (podobnie jak wolumen transakcji). Po początkowych ruchac wzrostowych i powrocie tuż pod pułap 36,00 zł za akcję, notowania stanęły w miejscu:

Interwał 10-minutowy. Źródło: Stooq.pl

“Wczorajszy debiut drugiego co do liczby użytkowników operatora komórkowego Play zdecydowanie się nie udał. Jedynie nielicznym udało się sprzedać akcje w pierwszych minutach notowań z symbolicznym zyskiem – cena maksymalna akcji nabytych po 36 zł wyniosła 36,34 zł, czyli +0,9%, bez uwzględnienia kosztów transakcyjnych. Przez większą część sesji akcjami handlowano poniżej ceny emisyjnej, maksymalna strata wyniosła 5,8%, zaś sesja zakończyła się wynikiem minus 1,39%” – twierdzi Serweryn Masalski z MM Prime TFI.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here