Naga MarketsMonnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 roku.

monnari
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o ponad 9% przy bardzo wysokich obrotach. Była to zdecydowanie najmocniejsza sesja ostatnich miesięcy. Powodem zwyżki była publikacja raportu z wynikami uzyskanymi w grudniu 2018 roku. Okazało się, że w tym czasie spółka wypracowała przychody na poziomie niemal 37 mln zł, co oznacza, że były one wyższe w porównaniu rok do roku o niemal 10,5%. W czwartym kwartale ubiegłego roku przychody sięgły 84,4 mln zł, co oznacza wzrost o 9,61% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Sumując wyniki od stycznia, wychodzi że spółka w ubiegłym roku wypracowała 241,5 mln zł przychodów, co jest wynikiem gorszym o około 1%. Generalnie jednak silna końcówka roku i ostatni kwartał pozytywnie zaskoczyły, stąd mocniejsze odbicie na wykresie. Wydaje się, że kurs ma otwartą drogę do okolic 5 zł.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – KGHM, Eurocash, Atal

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki.

benefit
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała podczas wczorajszej sesji niemal 5% jednak przy dość niskich obrotach. Dzień wcześniej spółka podała informacje o liczbie aktywnych kart sportowych, która wyniosła ponad 1,19 milionów na koniec czwartego kwartału ubiegłego roku. Rok wcześniej było to niespełna milion, a więc wzrost sięga niemal 20%. W sumie, podczas całego ubiegłego roku Benefit wydał 105,7 tysiąca sztuk nowych kart w Polsce oraz 91,8 tysiąca nowych kart na rynkach zagranicznych. Oznacza to wzrosty odpowiednio o 12,2% i 70% w porównaniu z końcem czwartego kwartału 2017 roku. Na wykresie widać, że cały ubiegły rok upłynął pod znakiem spadków. Kurs respektuje krawędzi kanału spadkowego i sytuacja techniczna nadal wygląda nieciekawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – 11 Stycznia NAGRANIE
Następny artykułKomentarz walutowy – jak długo Fed będzie pomagać rynkom?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here