Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Monnari to firma specjalizująca się w segmencie markowej, eleganckiej odzieży damskiej i męskiej.

monnari

Spadek o niemal 4% przy bardzo wysokich obrotach to efekt opublikowania szacunkowych wyników za trzeci kwartał, które okazały się bardzo słabe. Nie zmienia to jednak faktu, że spółka należy do uznanych marek naszego parkietu i być może znajdą się inwestorzy chcący wykorzystać znaczącą przecenę. Pod względem technicznym spadki zatrzymały się na ponad rocznej linii trendu wzrostowego. Wydaje się, że gdyby doszło do jej wyłamania to otrzymalibyśmy czytelny sygnał słabości i informację o dalszych spadkach prawdopodobnie w rejon wsparcia okolic 12,65 zł. Z drugiej strony odkupywanie akcji i wyciągnięcie ceny sprawiło, że powstała świeca pin bar na ważnym wsparciu okolic poprzedniego szczytu. Jak widać z historii, takie świece często kończyły korekty, choć zazwyczaj nie towarzyszyła im negatywna informacja fundamentalna. W najbliższy czasie przekonamy się czy silniejszy będzie strach przed słabymi wynikami czy pozytywny sentyment podtrzymujący trend wzrostowy. Polecam także szersze spojrzenie Michała Karpety.

[pullquote]Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.[/pullquote]

Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia, zarówno pod marką Wojas jak również na zlecenie innych producentów obuwia.
wojas

Coraz lepiej radzi sobie Wojas, który wczoraj odnotował piątą z kolei wzrostową sesję, zyskując nieco ponad 2,5%. Dzięki temu odrobiona został już spora część start z pierwszej połowy września, kiedy to po mocnych spadkach cena zatrzymała się w kluczowej strefie wsparcia 5,70 – 5,80 zł. Od tego czasu trwa dość systematyczne odrabianie strat i niebawem kupujący powinni mierzyć się z linią korekty w rejonie 7,70 zł. Jej pokonanie dałoby pozytywny sygnał i sprawiło, że kolejnym celem byłby poziom poprzedniego wierzchołka czyli 8,25 zł. Ostatnia analiza miała miejsce 22 maja.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD – w ruchu korekcyjnym
Następny artykułAnaliza Ichimoku EURAUD, EURJPY, GBPJPY 22 październik 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here