Naga MarketsMonnari [MON], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaOdzieżowa spółka Monnari Trade opublikowała wczoraj raport z wynikami za pierwszy kwartał. W tym okresie firma zanotowała 7,5 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1,73 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 6,44 mln zł wobec 2,17 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 53,78 mln zł wobec 58,28 mln zł rok wcześniej. Na słaby wynik złożyła się przede wszystkim kwestia pandemii i zamykania galerii handlowych ale także okres wyprzedażowy, który charakteryzuje się niższymi marżami.

  • Monnari ze stratą za I kwartał
  • Kurs spółki już blisko linii trendu
  • TIM podtrzymuje serię dobrych wyników

Na wykresie widać, że rynek specjalnie nie przejął się wynikami, których można było się spodziewać. Obecnie spółki odzieżowe zyskują, gdyż rynek dyskontuje obicie wyników w drugiej połowie roku, gdy handel powinien wrócić na normalne obroty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Monnari blisko linii trendu

Na wykresie dziennym mamy przestrzeń do zwyżki, choćby w kierunku dobrze respektowanej linii trendu spadkowego.

monnari


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

TIM nadal z mocnymi wynikami

Podczas wczorajszej sesji, raportem sprzedażowym za maj, zaskoczyła spółka TIM. Przychody w tym miesiącu wzrosły bowiem o niemal 22% do 76,07 mln zł. W okresie styczeń-maj przychody wzrosły o 14,2% do 358,86 mln zł. Przychody z kanału e-commerce wyniosły w maju 51,95 mln zł, co oznacza wzrost o 14,6%. Narastająco, w okresie styczeń-maj przychody z e-commerce wzrosły o 12,9% do 255,1 mln zł. Spółka zaskakująco dobrze radzi sobie w okresie pandemii i spowolnienia gospodarczego. Niebawem ma także zostać podjęta decyzja o wypłacie dywidendy.

tim

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku spółka wypracowała 19,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 15,09 mln zł zysku rok wcześniej. Także w pierwszym kwartale, spółka nadal zwiększała swoje przychody. Na wykresie mamy atak na opór przy 11,80 zł. Jeżeli tendencja wzrostowa się utrzyma to kolejnym celem są już tylko tegoroczne maksima.

Przeczytaj również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here