Naga MarketsMonnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 roku.

monnari
źródło xStation 5

Notowania spółki prezentują długotrwały trend spadkowy, także cały ubiegły rok, mimo pojawiających się dynamicznych korekt, przebiegał pod dyktando spadków. Wśród głównych przyczyn takiego stanu rzeczy można wymienić pogarszające się wyniki, mimo stabilnych przychodów. Pierwszy, a zwłaszcza trzeci kwartał ubiegłego roku wykazał straty. Zdaje się, że spółka nie zyskiwała w oczach inwestorów także za sprawą prób przejęcia firmy Simple od Gino Rossi. Styczniowe wzrosty zdają się być efektem wyników sprzedaży za grudzień. W tym miesiącu przychody wzrosły o 10%, podobnie jak w całym czwartym kwartale. Szacuje się jednak, że wynik całego roku może być pod względem przychodów nieznaczni niższy niż rok wcześniej. To co pozytywne w ostatnim okresie to poprawa marży i znaczne zwiększenie obrotów w internecie oraz wzrost powierzchni handlowej.

Plan rozwoju spółki zakłada dalsze powiększanie powierzchni handlowej poszczególnych salonów. Spółka chciałaby także stać się grupą marek skupionych wokół głównej czyli Monnari. W tym celu zakupiono już przez spółkę zależną, 75% udziałów w Centro 2017, które pośrednio posiada prawa do marki Femestage Eva Minge. Podsumowując, po wynikach nie dziwi, że mamy do czynienia z trendem spadkowym, jednak dalszy rozwój i akwizycje, mogą w przyszłości spowodować poprawę wyników. Obecnie inwestorzy powinni czekać na kolejny raport, choćby z wynikami sprzedaży za styczeń, co może podpowiedzieć czego będzie można spodziewać się w raporcie kwartalnym. Technicznie, sytuacja wygląda obiecująco, bowiem kurs przełamał poziom poprzedniego dołka oraz linię trendu, co może sugerować kontynuację korekty wzrostowej.

Czytaj także: Grupa Kęty [KTY], Comarch [CMR] – Gorące spółki dnia 28.01.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here