Naga MarketsMonnari Trade to spółka odzieżowa, specjalizująca się w kolekcjach skierowanych głównie do kobiet powyżej 30 roku życia.

monnari

Kurs spółki spada od niemal 5 lat, jednak w tym czasie pojawiały się znaczące odbicia, co ciekawe często w okresie początku nowego roku. Obecnie wydaje się, że także można liczyć na taką korektę, choć trudno szukać oznak zakończenia trendu spadkowego. Główny problem to słabnące wyniki, mimo wzrostu przychodów. Drugi kwartał przyniósł 2,84 mln zł zysku wobec ponad 6 mln rok temu, a trzeci kwartał to strata netto w wysokości 3,2 mln zł. Jest to dużo słabszy wynik od oczekiwań analityków.

Zsumowany wynik za trzy kwartały to także strata, mimo rosnących przychodów. Nieźle wygląda za to wzrost powierzchni handlowej. Co ważne, przeprowadzony skup akcji niewiele pomógł notowaniom, a więc perspektywy nie są najlepsze. Kurs porusza się między 2,70 a 3,60 zł i korekta do górnych granic byłaby sukcesem kupujących. Z drugiej strony, zejście na nowe minima powinno podtrzymać trend spadkowy.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here