Naga MarketsTraderzy obok grafików i programistów, to jednak z tych grup zawodowych, która prześciga się w tworzeniu wymyślnych i rozbudowanych zestawów komputerowych – stanowiska niejednokrotnie składają się z dwóch, czterech lub nawet większej ilości ekranów, aby pomieścić jak największą ilość wykresów oraz narzędzi wspomagających codzienny trading. A gdyby tak zastąpić je tylko jednym monitorem?


Zmieść kilka ekranów w jednym, czyli nie liczy się ilość?

Technologia monitorów w przeciągu ostatnich dwudziestu lat przeszła bardzo poważną ewolucję – również w zakresie układu obrazu. Chociaż sektor ultraszerokich ekranów jest cały czas relatywnie nowym, to producenci prześcigają się w oferowaniu coraz szerszych i bardziej wygiętych monitorów. Ciekawą i obecnie jedyną w swoim segmencie propozycję przedstawił Samsung wprowadzając na rynek produkt oznaczony numerem CHG90. Jak twierdzi sam producent, jest to początek ery „superultraszerokich” wyświetlaczy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Format 32:9 z całą pewnością robi wrażenie. Szczególnie, że dotychczasowe ultraszerokie monitory obsługiwały formaty 21:9, a zwykłe monitory panoramiczne 16:9. Zagięte 49 cali zajmuje naprawdę sporo miejsca na biurku i przy odpowiedniej kompozycji okien niezaprzeczalnie będzie w stanie zadowolić potrzeby wielu traderów indywidualnych. Wspomniane zagięcie pozwala jednak zachować odpowiednie kąty widzenia.

Aby, oddać jego rozmiary warto przyjrzeć się poniższemu zdjęciu, na którym ekran wyświetla uruchomiony arkusz Excela (dla porównania wielkości warto spojrzeć również na klawiaturę). Na pozostałych widać natomiast jak monitor wyświetla format 16:9 i 32:9.

Więcej na temat specyfikacji technicznej

  • Samsung w CHG90 zastosował panel VA LCD gwarantujący czas reakcji w okolicach jednej milisekundy
  • Częstotliwość odświeżania to 144 Hz
  • Quantum Dots (kropki kwantowe) poprawia jasność i odwzorowanie kolorów
  • HDR10 – lepszy kontrast
  • AMD FreeSync 2 – technologia zastosowana po raz pierwszy w monitorze, ułatwiająca współpracę z kartą graficzną.

Jedyną bolączką może być fakt, że Windows 10 jak na razie nie oferuje obsługi tak szerokich ekranów. Do podziału powierzchni monitora skorzystać należy z zewnętrznego oprogramowania – Samsung w tym celu oferuje autorską aplikację CHG90:

Monitor jak na razie dostępny jest w przedsprzedaży i kosztuje $1499. Jest to z pewnością wygórowana cena – jeżeli jednak podliczymy koszt zakupu trzech porządnych monitorów, różnice wcale nie okażą się tak wysokie.

Chociaż ekran promowany jest jako typowo gamingowy, to recenzje popularnych portali oceniających sprzęt komputerowy, w tym polskiego PCLab, jasno pokazują, że świetnie sprawdzi się również w trakcie codziennej pracy.

Podzielcie się swoimi opiniami. Czy Waszym zdaniem taki pojedynczy ekran jest lepszy od zestawu kilku monitorów?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here