Naga MarketsJuż na początku tygodnia informowaliśmy, żejapońska firma świadcząca usługi finansowe Monex Group, rozważa dokonanie dużego przejęcia na rynku kryptowalut. Chodzi o zakup dość niechlubnej w ostatnim czasie giełdy Coincheck. W dniu wczorajszym rynku pojawiła się informacja, że giełda Coincheck podjęła decyzję o przyjęciu oferty przejęcia od Monex. Dopiero dziś jednak poznaliśmy szczegóły tej transakcji.


Firma Monex Group Inc poinformowała dziś, że kupi zhackowaną giełdę kryptowalut Coincheck Inc, przejmując pełną własność firmy z Tokio za 3,6 miliarda jenów. Umowa ma zostać zawarta 16 kwietnia 2018 roku i wtedy to dyrektor generalny i COO firmy Coincheck odejdzie z zarządu firmy i zostanie dyrektorem wykonawczym. Jak informowaliśmy już wczoraj, dyrektor operacyjny Monex, Toshihiko Katsuya jest w stanie przejąć funkcję nowego prezesa Coinchecka. Jego doświadczenie jako prezesa internetowego działu maklerskiego Monex sprawia, że ​​jest on “dobrym wyborem do odbudowy kłopotliwej giełdy kryptowalut”

Umowa pozwoli Monex uzyskać dostęp do platformy handlowej i bazy klientów Coincheck. Monex powiedział także, że Coincheck osiągnął w 2017 roku zysk netto w wysokości 471 milionów jenów.

Warto również zauważyć, że na wieść o przejęciu Coincheck, akcje Monex wzrosły o 20 procent, co jest maksymalnym dopuszczalnym na mocy zasad giełdy w Tokio zasięgiem. W tym samym czasie benchmarkowa średnia dla Nikkei była płaska.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBPNZD – w kierunku linii trendu wzrostowego
Następny artykułAnaliza instrumentów ING Turbo – transmisja z #104 Trading Jam Session
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here