Naga MarketsO ile pierwsze raporty brokerów Forex z majowej działalności mogły sugerować, że po kilku miesiącach spadków w końcu doczekaliśmy się zmiany niekorzystnych tendencji, to metryki Monex Group pokazują coś całkowicie innego. Grupa czwarty miesiąc z rzędu osuwa się w dół jeżeli chodzi o wolumeny handlowe. Maj przyniósł wynik 32,8 miliarda USD, co oznacza spadek o 1,5% w porównaniu do 33,3mld notowanych w kwietniu.

Spadkowa równia pochyła od początku roku

Posiadające swoją siedzibę w Tokio przedsiębiorstwo brokerskie nie jest w stanie odwrócić tej niekorzystnej tendencji od początku 2014 roku, notując z miesiąca na miesiąc coraz wyraźniejsze spadki globalnych wolumenów tradingowych, które wynoszą już prawie 40%!Najnowszy raport po raz kolejny naświetla problem, z którym boryka się również reszta rynku – niskie wolumeny korespondują silnie z niską zmiennością rynkową przekładając się na -56,4% r/r w globalnych wolumenach FX w przypadku grupy Monex.

Liczba DARTów – średniej ilości dziennych transakcji przynoszących zyski, zmalała do niespełna 290 tysięcy w maju z ponad 300 tysięcy w kwietniu (-4% m/m). Część winy można zrzucić jednak na mniejszą liczbę dni handlowych na przestrzeni maja. Drobnym pocieszeniem może być większa liczba aktywnych rachunków – w zeszłym miesiącu zwiększytła się o 1359 (łącznie 898 316).

TradeStation również z mieszanymi wynikami

Marka TradeStation należąca do Grupy Monex i odpowiedzialna między innymi za sektor IBFX (brokerów wprowadzających) raportowała wzrost aktywnych rachunków tradingowych o 721 w maju. Co do samych DARTów wartości okazały się jednak zdecydowanie gorsze niż w kwietniu – spadek o 9,6% m/m do poziomu 150 491.

Większa liczba kont przełożyła się na wzrost ogólnej wartości aktywów klienckich. Pomiędzy kwietniem i majem zwiększyła się o 26 milionów dolarów do poziomu 3,6 miliarda – pozwoliło to ustanowić nowy, tegoroczny rekord.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here