Naga MarketsMonero

Jest to pieniądz elektroniczny, który umożliwia szybkie, niedrogie płatności do dowolnego miejsca na świecie. Większość istniejących kryptowalut ma transparentne łańcuchy blokowe, co oznacza, że transakcje są możliwe do prześledzenia przez kogokolwiek na świecie. Monero wykorzystuje kryptografię do ochrony adresów a także kwot transakcyjnych.

Monero cena

Monero kursMonero nie jest korporacją, jest rozwijany przez ekspertów z dziedziny kryptografii z całego świata. Oznacza to, że Monero nie może zostać zamknięte przez żaden kraj i nie jest ograniczone żadną określoną jurysdykcją.

Początki Monero

Powstanie datuje się na 18 kwietnia 2014 roku, kryptowaluta powstała jako fork Bytecoina i działa na tym samym protokole –Cryptonight. Jednym z pierwszych założeń było opracowanie mechanizmu zmiany rozmiaru bloku, który byłby odpowiedzią na dynamiczny charakter systemu i przeciwdziałanie centralizacji miningu. Dziś Monero wspiera ponad 240 deweloperów i 30 głównych programistów.

Monero mining

Monero oparte na algorytmie Cryptonight i metodzie Proof of Work (dowód pracy) podobnie jak w przypadku Bitcoina. Wymaga szybkiego dostępu do pamięci podręcznej, dlatego trudniej jest bazować na specjalistycznych układach ASIC. Obecnie wykorzystuje się głównie GPU zarówno karty Nvidii jak i AMD. Brak jest w tym przypadku preminingu.

Informacje podstawowe o walucie

  • Nazwa: Monero (XMR)
  • Strona internetowa: https://getmonero.org/
  • Reddit: https://reddit.com/r/monero
  • Docelowa ilość monet: 18,13 mln do 2022 roku, później 0,6XMR za blok
  • Algorytm hashujący: Cryptonight
  • Nagroda za blok: od 8,359 XMR maleje do 0,6 XMR w 2022 roku
  • Nowe bloki: co 2 minuty
  • Wielkość blockchain: 15,4 GB
  • Data uruchomienia: 18 kwietnia 2014 r.

                                                  Kolejna lekcja: ZenCash                                              Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/USD znowu powyżej poziomu 1.1900
Następny artykułPrzydomki walutowe – sekretny język traderów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here