Naga MarketsStworzone przez Benedicta Bunza oraz Jonathana Bootle Bulletproofs ma drastycznie zmniejszać rozmiar transakcji przeprowadzanych na blockchain. Monero, jest pierwszą, dużą kryptowalutą, która wprowadzi to rozwiązanie we własnym łańcuchu. 


Zespół Monero miał pracować nad adaptacją Bulletproof w swoim łańcuchu od roku. A wszystko po to by zmniejszyć wagę przeprowadzanych transakcji o 80%.

Monero jest uważane za ‘jedyną, w pełni anonimową’ kryptowalutę. Ceną prywatności, zapewnianą dzięki dodatkowemu szyfrowaniu XMR jest zwiększony rozmiar transakcji przeprowadzanych w ramach łańcucha. To spory problem dla projektu wartego ponad miliard dolarów.

Pomagający w integracji nowej technologii na łańcuch Monero Sarang Noether przekonuje w rozmowie z CoinDesk, że blokowanie się łańcucha Monero było sporym problemem dla deweloperów. Bulletproof w Monero stanie się aktywny po kolejnym podziale sieci.

Koniec problemów z płynnością, bez pozbywania się anonimowości

W skrócie, Bulletproof działa na zasadzie zapewnienia obu stron, że transakcja niezawiera żadnych fałszywych lub błędnych informacji. Monero działa na podstawie trzech nizależnych mechanizmów, które zapewniają użytkownikom anonimowość. Są to adresy stealth, sygnatury ring, oraz ring transakcji poufnych. To własnie na ten ostatni odziałuje bulletproof.

Dzięki temu Monero będzie działać tak samo, tylko cały blockchain będzie dużo, dużo lżejszy, a transakcje znacznie szybsze – komentuje Sarang.

wykres Monero do dolara amerykańśkiego
XRMUSD, wykres dzienny

XMR mniej więcej od połowy lipca porusza się w formacji trójkąta, oscylując wokół poziomu $110.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here