Naga Marketslogo moneroUżytkownicy Monero, którzy pobrali pliki binarne w ciągu ostatnich 24 godzin, mogli przez przypadek zainstalować złośliwe oprogramowanie. Programiści kryptowaluty przekazali powyższe ostrzeżenie za pośrednictwem swojej oficjalnej strony getmonero.org.

Zdaniem deweloperów kryptowaluty niektóre pliki binarne CLI, które użytkownicy pobrali z getmonero, zostały zainfekowane wirusem. Użytkownicy zauważyli problem, gdy spostrzegli, że skrót pobranych plików binarnych wygląda nietypowo.

Monero: uwaga na wirusy

Główny zespół programistów Monero przekazał poprzez swój profil na Reddit, że pliki binarne CLI, które były do pobrania na oficjalnej www projektu, były zarażone wirusem.

“Pliki do pobrania są teraz obsługiwane z bezpiecznego źródła rezerwowego”

– uspokajają teraz.

Programiści dodają:

“Jeśli skróty nie pasują, NIE uruchamiaj pobranych plików. Jeśli już je uruchomiłeś, natychmiast przenieś fundusze ze wszystkich portfeli, które otworzyłeś za pomocą (prawdopodobnie złośliwych) plików wykonywalnych, używając bezpiecznej wersji portfela Monero (ten online, o którym mówimy, jest bezpieczny – ale sprawdź skróty).”

Zespół Monero bada teraz przyczynę problemu i wkrótce poda szczegóły tego, co miało miejsce.

Projekt ze stałym hard forkiem

Problem z zainfekowanymi plikami binarnymi pojawia się około dwa tygodnie przed hard forkiem Monero,  który jest zaplanowany na 30 listopada. Aktualizacja wprowadzi do blockchaina kryptowaluty nowy algorytm Proof of Work (PoW) o nazwie RandomX. Został on zoptymalizowany dla typowych koparek poprzez “implementację losowego wykonywania kodu i wielu technik trudnych pod względem pamięci, aby zachować odporność na ASIC”.

Zespół Monero wykonuje hard forki co sześć miesięcy, aby dostosować proces wydobycia w celu powstrzymania górników ASIC z dala od projektu. Celem Monero jest zapewnienie górnikom równych szans. Dlatego programiści aktualizują sieć od czasu do czasu, aby układy ASIC i FPGA były bezużyteczne do eksploracji XMR.

Co ciekawe, Coinbase przekazało ostatnio w poście na swoim blogu, że poprawki Monero są jednak nieskuteczne:

“W tej strategii nie doceniono zdolności utalentowanych projektantów sprzętu do szybkiego włączenia funkcjonalności do projektu układu. Jest prawie na pewno możliwe, aby wysoko wykwalifikowany projektant układów scalonych opanował proces projektowania, który może obejmować dowolny wzorzec (…).”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here