Naga MarketsGłówny programista pracujący nad kryptowalutą Monero powiedział, że projekt nie powinien być postrzegany jako inwestycja, ale jako środek służący do płatności.


W rozmowie przeprowadzonej przez Forbes Riccardo Spagni powiedział, że Monero nie jest produktem inwestycyjnym. Powiedział on także, że waluta Monero została stworzona w oparciu o specyficzne cechy prywatności, co ma ją wyróżniać na tle innych kryptowalut. Cytując Riccardo: “Jestem wielkim zwolennikiem prywatności”, “Myślę, że jest to podstawowe prawo każdego człowieka”. Powiedział on także, że w obecnych czasach mamy duży problem z prywatnością, bardzo dużo danych udostępniamy nieumyślnie w sieci, a dodatkowo duże instytucje zbierają o nas mnóstwo informacji. Dodatkowo często dochodzi do kradzieży danych, dlatego tak ważna jest ochrona danych w internecie.

Anonimowość Monero

Transakcje przeprowadzane za pomocą Monero są całkowicie ukryte. W przypadku Bitcoina możemy nie znać dwóch wymieniających się walutą osób, jednak jesteśmy w stanie ustalić adresy ich portfeli, w przypadku Monero nie otrzymamy takiej informacji.

Zobacz także: Nowa grupa hakerów kopie nielegalnie Monero. Ataki dotykają korporacje i system Linux.

Są plusy i minusy całkowitej prywatności. Anonimowość może przyciągać do Monero nielegalne transakcje takie jak na przykład rozliczenia pomiędzy grupami przestępczymi. Przestępcy mogą czuć się bezpiecznie używając kryptowaluty Monero. Ale czy są oni w 100% anonimowi? Jest pewien wyjątek. Kryptowaluta podlega także inspekcji. Monero co prawda ukrywa adresy portfeli, jednak błędne jest przekonanie, że transakcje nie mogą być kontrolowane. Decyzja o informacjach należy jednak do właściciela portfela za pomocą którego przeprowadzane są transakcje.

Nowy projekt oparty na blockchain

Ostatnio, większość czasu Spadnie spędza nad projektem Tari, który rozpoczął w lipcu 2018 roku. Tari jest protokołem opartym na blockchain, który ma ominąć pośredników, przez co przeprowadzanie transakcji będzie tańsze. Ma on być oparty na kryptowalucie Monero. Jeżeli chodzi o finansowanie nowego projektu, Riccardo mówi o ICO, jednak jak powiedział: “Obecnie nie ma jasności w kwestiach regulacyjnych co do tego czy ICO są legalne czy nie”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here