Naga MarketsMonero i Zcash - Wykresy private coinów silnie skorelowane z kursem Bitcoina (BTC)Tzw. private coiny (czyli kryptowaluty gwarantujące większą prywatność transakcji, np. Monero) mogą wydawać się z pozoru inne niż reszta rynku kryptowalut. Niektórzy sugerują nawet, że są szczególnie ryzykowne też pod kątem inwestycyjnym, ponieważ czasami są wykorzystywane do przestępstw i mogą zwrócić uwagę organów regulacyjnych, co źle przysłuży się ich PR-owi. Inni twierdzą inaczej. Myślą, że właśnie dlatego, że są odporne na cenzurę, mogą być lepszą inwestycją niż inne tokeny kryptograficzne. Zdaniem LongHash okazuje się jednak, że tego typu tokeny nie działają jako aktywa inaczej niż reszta świata kryptowalut.

Moneto, ZCach i Dash a BTC

Aby spojrzeć na związek między tokenami prywatności i innymi coinami, na blogu LongHash przeanalizowano historyczne dane dot. cen z Coin Metrics. Wzięto pod uwagę Monero, Zcash i Dash oraz potem porównano ich wykresy z wykresem kursu bitcoina. Chodziło o sprawdzenie, jak skorelowane były ceny tych aktywów.

Przy badaniu wzięto pod uwagę współczynniki korelacji Pearsona. Okazało się, że kursy Monero i Dash są ściśle skorelowane z ceną bitcoina. Cena Zcash jest również skorelowana z bitcoinem, ale w innym stopniu. Zależności oddano na poniższym wykresie:

monero zcach btc
Źródło: LongHash

Zmiana przez lata?

Obliczając te same korelacje z roku na rok, widzimy malejącą korelację między kursem bitcoina a tokenami prywatności. Wszystkie trzy tokeny były bardzo silnie skorelowane z losami bitcoina na wykeresie w 2017 i 2018 r., ale jak dotąd w 2019 r. Zcash i Dash wykazują tylko słabą korelację w tej kwestii.

“Nie powinniśmy jednak przeceniać znaczenia tego [zjawiska]. Jeśli dokładniej podzielimy dane i spojrzymy na ceny z drugiej połowy 2019 r. – od 1 lipca do 9 grudnia – wszystkie trzy tokeny ponownie są silnie skorelowane z bitcoinem”

– czytamy w badaniu LongHash.

Bitcoin królem rynku?

Nadal więc to bitcoin pozostaje liderem rynku, główną kryptowalutą, za którą podążają i inne coiny. Czy sytuacja ta zmieni się np. w czasie ewentualnej nowej bańki na cyfrowych walutach? Przekonamy się zapewne za jakiś czas…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here