Naga MarketsMonero i Litecoin z najwyższymi stopami zwrotu. Bitcoin rósł o 7% w zeszłym tyg.Pierwszy tydzień grudnia na rynku topowych kryptowalut nie przynosił bardzo dużej zmienności, jednak wybrana grupa aktywów generowała kilkuprocentowe stopy zwrotu w okresie ostatnich siedmiu dni. Liderem okazał się Monero, który generował zysk na poziomie 12,5% oraz Litecoin zyskujący ponad 7%. Bitcoin osiągał około 4,2% zwrotu z inwestycji, a w gronie rosnących tokenów plasowały się również Bitcoin SV, Wrapped Bitcoin oraz Ether.

  • Po stronie spadkowiczów z grona 20 największych kryptowalut pierwsze miejsce zając Stellar, którego wartość została zredukowana o 12%
  • Na rynku Bitcoin po osiągnięciu historycznych szczytów 1 grudnia rynek wszedł w fazę konsolidacji, która udziela się również altcoinom
  • W poniedziałek kurs BTC pozostaje stabilny w okolicach 19,3 tys. dol.

Monero i Litecoin liderami wzrostów w pierwszym tygodniu grudnia

Notowania kryptowaluty Monero po udanym minionym tygodniu nie zatrzymują wzrostów i w poniedziałek dodają do swojej wartości kolejne 4,5%. XML cały czas oscyluje w okolicach poziomu 140 dolarów, który był testowany pod koniec października i następnie pod koniec listopada. Jego ostateczne wybicie pozwoliłoby pogłębić maksima i przetestować poziomy z pierwszej połowy 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dobry tydzień ma za sobą również Litecoin. Ten co prawda oddalił się od tegorocznych szczytów powyżej 90 dolarów, jednak utrzymuje się w zakresie konsolidacji, która była rozgrywana w momencie ich ustanawiania. Dopiero wyraźne zejście poniżej 65 dolarów oznaczałoby powrót do niższych pułapów cenowych.

Stopy zwrotu z kryptowalut w przeciągu ostatnich siedmiu dni. Źródło: Coinpaprika.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin zyskał 4% w ciągu 7 dni oraz ponad 24% w przeciągu 30 dni

Najstarsza z kryptowalut po silniejszej zmienności w ostatnim okresie zamykała spokojniejszy tydzień, jednak w skali trzydziestodniowej dalej zapewniała bardzo korzystny zwrot z inwestycji na poziomie ponad 24%.

Dla porównania w tym samym czasie indeks S&P 500 rósł o 7,4%, złoto traciło 0,54%, a para walutowa EUR/USD umacniała się o 2,6%. Na tle tradycyjnych aktywów kurs BTC nadal pozostaje więc niezwykle atrakcyjny i jest jedną z ciekawszych alternatyw inwestycyjnych końca 2020 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOponeo.pl miało wstępnie 155,79 mln zł przychodów w XI, spadek o 3% r/r
Następny artykułUnibep: Spółki Unidevelopment mają wstępną umowę sprzedaży inwestycji w Poznaniu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here