Naga MarketsTokeny moneroMonero, popularna kryptowaluta niemal gwarantująca prywatność zawierania transakcji w sieci, nadal rośnie ma wykresie i to pomimo utrzymujących się problemów regulacyjnych.

  • Monero umacnia swoją pozycję na wykresie.
  • Jest to o tyle ciekawe, że kryptowaluta ma problemy dot. regulacji.

Monero coraz silniejsze

Okazuje się, że na wykresie drożeje mocno nie tylko BTC, ale też monero. Ostatnio cena kryptowlauty wzrosła do 139 USD, czyli najwyższego poziomu widzianego od września 2018 r. W momencie publikacji tego tekstu 1 coin kosztuje 136 dolarów, co oznacza wzrost o 200 proc. w ujęciu rocznym. Projekt drożeje też w krótszej perspektywie. Monero zyskało ponad 50 proc. tylko w ciągu ostatnich siedmiu tygodni.

Problemy

To o tyle zaskakujące, że miesiąc temu US Internal Revenue Service (IRS), amerykański fiskus, ogłosiło nagrodę dla każdego, kto może opracować rozwiązania dot. śledzenia transakcji monero w ramach blockchaina.

– US Internal Revenue Service (IRS) chce tego samego poziomu wglądu [w sieć monero], jaki obowiązuje w przypadku dolarów na rachunkach bankowych; jednak kryptografowie i badacze zawsze będą o krok do przodu w kwestii prywatności – powiedział portalowi CoinDesk opiekun protokołu Monero, Riccardo „Fluffypony” Spagni.

Z kolei Europol, oficjalny organ ścigania przestępstw Unii Europejskiej, wymienił popularne portfele kryptowalut zwiększające prywatność i inne tego typu technologie jako „główne zagrożenia”. Z opisu wynika, że chodzi więc o m.in. monero czy zcash. Powyższe znalazło się w opublikowanej na początku tego miesiąca „Ocenie zagrożenia przestępczością zorganizowaną w Internecie 2020”.

Można postawić tezę, że większa kontrola regulacyjna prawdopodobnie przyciągnęła więcej uwagi i samych inwestorów właśnie na rynek monero, co z pewnością teraz napędza dalej cenę tej kryptowaluty.

– Spekulanci zauważają to, że napędzili wzrost cen – powiedział CoinDeskowi na początku tego miesiąca David Jevans, dyrektor generalny firmy zajmującej się kryminalistyką na rynku blockchaina, CipherTrace.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here