Naga MarketsVerizon to jeden z dwóch największych telekomów w Stanach Zjednoczonych. Spółka zaprezentowała w tym tygodniu rozczarowujące wyniki za I kwartał z uwagi na coraz bardziej agresywną konkurencję ze strony mniejszych operatorów.


Notowania koncernu po kilku latach wzrostów ustabilizowały się w przedziale wypadającym pomiędzy 45-55 USD. W ostatnich kilkunastu miesiącach popyt kilkukrotnie podjął próbę wybicia wcześniejszych maksimów, jednak bez powodzenia. W efekcie na interwale W1 można zaobserwować formację R-G-R, która może sygnalizować większą korektę. Obecnie testowana jest linia trendu wzrostowego. Jeśli uda się ją złamać, to zwiększą się szanse na realizację potencjalnego zasięgu tego układu, który wypada poniżej 42 USD, czyli poziomu, który w ostatnich latach stanowił twardą podłogę dla spadków. Patrząc na średnie wciąż nie otrzymaliśmy wyraźnego sygnału sprzedaży — krótkookresowe średnie już poruszają się na południe, jednak wciąż jeszcze czekamy na przebicie 150-okresowej średniej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W pierwszym kwartale skorygowany zysk netto na jedną akcję wyniósł 0,95 USD. Oznacza to spory spadek w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy to spółka wypracowała EPS na poziomie 1,06 USD. Natomiast Wall Street oczekiwało wyniku rzędu 0,99 USD. Tym, co najbardziej rozczarowało to spadek liczby abonentów — o 307 tys., podczas gdy konsensus celował we wzrost o 200 tys.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here