Naga Markets

Molecure przedłużyło okres wyłączności z Michigan ws. licencji do 11 grudniaWarszawa, 09.09.2022 (ISBnews) – Molecure w związku z trwającym badaniem weryfikacyjnym grupy związków, które miałyby być przedmiotem potencjalnej umowy licencyjnej, zawarło z University of Michigan oraz Michigan State University aneks do umowy opcyjnej na zawarcie licencji, przedłużający nieodpłatnie o kolejne 3 miesiące (tj. do 11 grudnia 2022 r.) okres wyłączności, w trakcie którego spółka może jednostronnie zdecydować się na zawarcie globalnej umowy licencyjnej na wyłączność w zakresie odkrytej przez Michigan nowej klasy związków wraz z cząsteczką wiodącą, podało Molecure.

“Jednocześnie emitent informuje, że w ramach dotychczasowej współpracy z Michigan, spółka zależna emitenta – OncoArendi Therapeutics LLC złożyła do Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w USA wniosek o dofinansowanie rozwoju cząsteczek objętych umową na łączną kwotę dofinansowania 2,3 mln USD” – czytamy w komunikacie.11 marca spółka zawarła z University of Michigan (USA) umowę opcyjną na nieograniczoną terytorialnie licencję wyłączną, do rozwijanych przez University of Michigan oraz Michigan State University inhibitorów nieujawnionego białka, które w modelach zwierzęcych potwierdziły działanie przeciwwłóknieniowe.

Molecure informowało, że wiodąca cząsteczka w ramach nowej klasy związków, której dotyczy umowa, wykazała skuteczność terapeutyczną w modelach zwierzęcych kilku chorób i może stanowić istotne wzmocnienie oraz wzbogacenie portfela projektów spółki.

Zawarta umowa opcyjna przewidywała 6-miesięczny okres wyłączności.

W odrębnym komunikacie spółka poinformowała również, że wobec przeprowadzonego badania due diligence obejmującego programy komputerowe RNA-Frag-Finder oraz RNA-Drug-Binder, podjęła decyzję o przesunięciu procesu negocjacyjnego odnośnie zawarcia umowy License Execution Agreement z Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej, którą objęte miały być ww. programy komputerowe, do czasu ich optymalizacji w oparciu o wyniki uzyskane w trakcie trwających i planowanych prac badawczych.

“Wyżej opisane przesunięcie w czasie zawarcia License Execution Agreement nie ma wpływu na harmonogram realizowanych prac w ramach platformy RNA” – czytamy również.

Molecure (d. OncoArendi Therapeutics) to firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r.

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here