Naga MarketsNial Fuller AuthorPoniższy post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera, który specjalizuje się w analizach price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “My 4 Secrets For Making The Perfect Trade Entry


Jak już zapewne wiesz, wejścia w transakcję są bardzo istotne i determinują to czy odniesiesz sukces jako trader, czy też nie. Jedno dobre wejście może podbudować albo zniszczyć twój miesiąc na rynku. Traderzy jednak mają tendencję do zakładania, że jest to ‘łatwe element handlu’ i kładą niewielki nacisk na to, by uzyskać najlepsze możliwe wejście.

Lepsze wejście w transakcje może znacząco zwiększyć potencjalny stosunek zysku do ryzyka jak również pozwala na lepsze umiejscowienie zlecenia stop loss, które z kolei zmniejszy szansę na złapanie stopa w przypadku silnych ruchów na rynku.

Jakie rzeczy mogą polepszyć twoje wejścia w transakcje? Dzisiejsza lekcja nakreśli 4 wskazówki do uzyskiwania lepszych wejść w pozycję, które pomogą ci poprawić twoje rezultaty w tradingu jeśli będziesz je konsekwentnie praktykował.

Używaj zleceń z limitem, by uzyskać lepsze ceny

Zlecenie z limitem jest zleceniem oczekującym, które umieszczasz powyżej lub poniżej aktualnej ceny rynkowej, zależnie od tego w jakim kierunku zawierasz transakcje. Jeśli grasz longa, umieszczasz zlecenie BUY limit poniżej bieżącej ceny rynkowej. Jeśli następnie cena skieruje się w dół do twojego zlecenia, zostanie ono wykonane. Jeśli grasz shorta, umieszczasz zlecenie SELL limit powyżej aktualnej ceny rynkowej i wtedy jeśli cena wykona ruch w górę do twojego zlecenia, będziesz miał otwartą pozycję krótką.

Zlecenia z limitem dają ci możliwość wejścia w transakcje po cenie, którą wybrałeś. Jest tylko jeden ‘haczyk’, a mianowicie nie każe zlecenie może zostać wypełnione. Jeśli jednak cena dojdzie do ustawionego przez ciebie zlecenia, masz wtedy dobrą cenę wejścia i lepsze umiejscowienie stop loss’a niż gdybyś wchodził po cenie rynkowej albo zleceniem stop.

Dobrym przykładem wykorzystania zleceń z limitem do uzyskania lepszej ceny wejścia jest omówiony w moim trik wejścia w transakcję. Trik, o którym mowa jest zasadniczo wejściem po sygnale price action, na jego przybliżonym, 50-cio procentowym zniesieniu, np. wchodzenie na zleceniu z limitem, gdy cena cofnie się do 50% zniesienia pin bara. To daje ci lepsze wejście, ponieważ znacząco poprawiasz stosunek zysku do ryzyka tej transakcji, poprzez umiejscowienie ciaśniejszego (w mniejszej odległości) zlecenia SL, co zwiększa prawdopodobieństwo, że twoja transakcja zarobi 2R lub więcej.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Inna duża zaleta związana z wchodzeniem na rynek wykorzystując zlecenie z limitem na 50-procentowym zniesieniu sygnału, to więcej elastyczności w umiejscowieniu zleceń stop loss. Możesz handlować z ciasnym stop lossem tak jak opisałem powyżej, ale możesz też użyć normalnej odległości zlecenia SL (w przykładzie z pin barem, normalna odległość stop lossa byłaby od jego maksimum do minimum). Jednak używając normalnej długości stop lossa w połączeniu z wejściem z limitem, transakcja miałaby więcej miejsca na złapanie ‘oddechu’ w przypadku cofnięć / korekt, tak jak opisywałem to w artykule o triku wejścia w pozycję.

Zapamiętaj! Zlecenia z limitem pozwalają by to ‘rynek przyszedł do ciebie’, wtedy wchodzisz w pozycję jedynie, gdy rynek cofnie się do ceny, którą wybrałeś. Musisz być przygotowany na przegapienie transakcji, ale jak mówiliśmy wyżej, nie warto lekceważyć korzyści związanych z lepszym stosunkiem zysku do ryzyka transakcji oraz zwiększeniem elastyczności w umiejscawianiu zlecenia SL.

Analizuj rynek i ustawiaj zlecenia pod koniec dnia

Analizowanie rynków i ustawianie zleceń po zamknięciu sesji w Nowym Jorku jest bardzo prostym i efektywnym sposobem na udoskonalenie twoich wejść w transakcje. Robiąc tak, usuwasz szum i mentalną dezorientację, która pojawia się, gdy próbujesz handlować na wykresach intraday. Kontrolowanie swoich pozycji tylko raz lub dwa razy dziennie również pomoże ci uniknąć pokusy niepotrzebnego grzebania w swoich transakcjach oraz psychologicznych huśtawek, które występują w daytradingu.

Wykres o interwale dziennym ma większą wagę (znaczenie, trafność) niż wykres o niższym interwale czasowym. Tak więc, samo skupienie się na wykresach dziennych znacznie poprawi twoje wejścia w pozycje. Pomyśl o wykresach dziennych jak o naturalnym filtrze dla złych wejść, ponieważ filtrują one szum i nieistotne ruchy cen widoczne na niższych interwałach, a w rezultacie sygnały z wykresów dziennych są bardziej wiarygodne.

Uwaga: Kiedy mówię ‘niższe interwały czasowe’, odnoszę się głównie do wszystkich interwałów poniżej 1-godzinowego.

Czekaj na konfluencje używając zasady T.P.S (Trend, Poziom, Sygnał)

90% moich transakcji zawieram używając modelu T.P.S., co oznacza Trend, Poziom, Sygnał, innymi słowy: Znajdź TREND / nastawienie rynku, znajdź kluczowe POZIOMY i poszukaj SYGNAŁU transakcyjnego, gdy masz wszystkie trzy lub przynajmniej dwa z nich, masz idealne warunki do zawierania transakcji.

Spójrzmy na kilka przykładów transakcji, które miały konfluencję z T.P.S …

Przykładowy wykres poniżej pokazuje nam wyraźny scenariusz T.P.S., po którym można wejść na rynek. Zauważ, że nastawienie rynku / TREND był wyraźnie byczy, mieliśmy wyraźny POZIOM przy 1,6660 i następnie oczywisty SYGNAŁ kupna pin bar uformowany w zgodzie z trendem i poziomem wsparcia.

Nial Fuller - TPS - 1

Wykres poniżej pokazuje kolejny oczywisty przykład użycia konfluencji z T.P.S., by wejść na rynek. Znowu, mieliśmy TREND wzrostowy / bycze nastawienie rynku, wyraźny, kluczowy POZIOM i znowu SYGNAŁ kupna w postaci pin bara uformowanego w zgodzie z trendem wzrostowym i kluczowym poziomem wsparcia. Tak więc, mieliśmy sygnał wejścia price action o wysokiej konfluencji.

Nial Fuller - TPS - 2

Ostatni przykład wykresu pokazuje oczywisty przykład użycia metody T.P.S. na rynku w trendzie spadkowym. Zauważ oczywisty TREND spadkowy, który trwał przed utworzeniem sygnału, jak również bezdyskusyjny, kluczowy POZIOM oporu. Następnie otrzymaliśmy wyraźny SYGNAŁ sprzedaży w postaci pin bara na skrzyżowaniu trendu z poziomem oporu, Mieliśmy zatem w naszych rękach oczywiste i wysoce prawdopodobne wejście w transakcję…

Nial Fuller - TPS - 2

Posiadaj prostą listę kontrolną i używaj jej sumiennie

W tradingu nie chodzi tylko o to, by znaleźć transakcję i w nią wejść, chodzi przede wszystkim o to by znajdować ‘właściwe’ transakcje i posiadać pewność ‘pociągając za spust’. Prosta lista kontrolna / plan będzie ci pomagał odfiltrować dobre sygnały od złych jak również pomoże ci utrzymać odpowiedzialność.

Prosta lista kontrolna może składać się z kilku obrazów / rysunków pokazujących twoje idealne setupy wejścia i warunki wykresu zawierające sformułowania takie jak ‘zlokalizuj setup (wstaw typ sygnału), znajdź najbliższy kluczowy poziom, znajdź trend, jeśli wykres spełnia warunki, wykazuje konfluencję – wtedy rozważ zawarcie transakcji. Jeśli można zastosować prawidłowe parametry zarządzania pieniędzmi, np. jeśli twój stosunek ryzyka do zysku czyni tę transakcję sensowną – ustaw zlecenia. Powinien to być twój własny plan, dostosowany do ciebie i twojej osobowości. 

Oczywiście, jeśli jeszcze nie opanowałeś metody tradingowej, nie będziesz zbyt dobrze wchodził na rynek. Tak więc, pierwszym krokiem jest poświęcenie pewnej ilości czasu na prawidłowy trening efektywnej strategii takiej jak price action.

Więcej od Niala Fullera:

Ten post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera i opiera się na jego własnych strategiach tradingu price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “My 4 Secrets For Making The Perfect Trade Entry


Nial Fuller AuthorNial Fuller jest profesjonalnym traderem, coachem i autorem. Jest również założycielem oraz CEO Learn to Trade the Market, czołowego serwisu poświęconego edukacji tradingowej, skupiającego 20.000 tysięcy uczniów oraz 250.000 czytelników miesięcznie.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here