Naga Marketsmoscow-exchange-wideRynkowa zmienność wzrasta na moskiewskiej giełdzie (Moscow Exchange, MOEX), gdzie po słabszym początku roku widzimy obecnie wolumen na poziomie tego, który miał ostatnio miejsce w październiku 2015-go roku.


 MOEX przedstawił oświadczenie dotyczące ubiegłego miesiąca, gdzie widoczny jest znaczny wzrost obrotu w porównaniu do stycznia 2016 roku, który opiewa na dwucyfrową wartość.

Całkowity wolumen na rynku FX wyniósł uplasował się w lutym na poziomie 30,5 tryliona rubli, co w porównaniu do stycznia daje wzrost o 10,1%, gdyż wtedy wyniósł on 27,7 tryliona rubli. Dane te zawierają zarówno transakcje spot jak i swap.

Jeszcze lepiej sytuacja wygląda porównując luty bieżącego roku z rokiem ubiegłym, gdyż wzrost w tym roku osiąga wartość 55,6%, a to z powodu wolumenu na poziomie 19,6 tryliona rubli w lutym 2015.

źródło: FinanceMagnates.com
źródło: FinanceMagnates.com

Patrząc jednak na ADV (średni dzienny wolumen) w lutym zaliczony został spadek jego wartości o 5,9% i była to kwota 19,6 mld USD, natomiast w styczniu: 20,9 mld USD. Porównując jednak rok do roku, ADV zwiększył się o 40,8% z 13,9 mld USD w lutym 2015 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here