Naga MarketsZgodnie z nowym projektem “Modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020-2022”, Ministerstwo Finansów planuje wydać w 2020 roku niecałe 400 mln zł, a w dwóch kolejnych latach około 600 mln zł. Zgodnie z informacjami Pulsu Biznesu już niedługo pojawią się liczne przetargi na zakup nowego sprzętu, broni, kilkuset samochodów, skanerów RTG dla celników oraz na budowę sieci LAN.


Miliard na modernizację, 900 mln zł na podwyżki dla urzędników

Projekt zakłada zakup 528 pojazdów dla wszystkich Izb administracji Skarbowej. Mają zostać dokupione również nowe bronie dla funkcjonariuszy za łączną kwotę 9 mln zł oraz ambulanse kryminalistyczne w liczbie 21, za łączną kwotę 4,4 mln zł. Pojazdy mają służyć jako mobilne biura dla ułatwienia prowadzenia czynności procesowych w terenie.

W zakresie zakupu pojazdów w jednostkach KAS dokonano szczegółowej analizy posiadanego parku samochodowego. Stwierdzono, że w pierwszej kolejności należy wymienić samochody zakupione w latach 1993-2012, których stopień wyeksploatowania nie pozwala na dalsze użytkowanie – podaje biuro prasowe Ministerstwa Finansów, cytowane przez “Puls Biznesu”.

Zgodnie z szacunkami ministerstwa, inwestycja w nowy sprzęt ma przynieść 17-procentowy wzrost wpływów do budżetu państwa, gdyż powinno to poprawić ściągalność podatków. Dodatkowo w latach 2020-2022 planowane są podwyżki dla urzędników w kwocie aż 900 mln zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs ropy naftowej (WTI) dociera do 54$. Ropa generuje sygnał wzrostowy z celem 56,75$
Następny artykułKomentarz walutowy – Johnson, mistrz chaosu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here