Naga MarketsZgodnie z nowym projektem “Modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020-2022”, Ministerstwo Finansów planuje wydać w 2020 roku niecałe 400 mln zł, a w dwóch kolejnych latach około 600 mln zł. Zgodnie z informacjami Pulsu Biznesu już niedługo pojawią się liczne przetargi na zakup nowego sprzętu, broni, kilkuset samochodów, skanerów RTG dla celników oraz na budowę sieci LAN.


Miliard na modernizację, 900 mln zł na podwyżki dla urzędników

Projekt zakłada zakup 528 pojazdów dla wszystkich Izb administracji Skarbowej. Mają zostać dokupione również nowe bronie dla funkcjonariuszy za łączną kwotę 9 mln zł oraz ambulanse kryminalistyczne w liczbie 21, za łączną kwotę 4,4 mln zł. Pojazdy mają służyć jako mobilne biura dla ułatwienia prowadzenia czynności procesowych w terenie.

W zakresie zakupu pojazdów w jednostkach KAS dokonano szczegółowej analizy posiadanego parku samochodowego. Stwierdzono, że w pierwszej kolejności należy wymienić samochody zakupione w latach 1993-2012, których stopień wyeksploatowania nie pozwala na dalsze użytkowanie – podaje biuro prasowe Ministerstwa Finansów, cytowane przez “Puls Biznesu”.

Zgodnie z szacunkami ministerstwa, inwestycja w nowy sprzęt ma przynieść 17-procentowy wzrost wpływów do budżetu państwa, gdyż powinno to poprawić ściągalność podatków. Dodatkowo w latach 2020-2022 planowane są podwyżki dla urzędników w kwocie aż 900 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here