Naga Markets

Moderna znów w grze. Akcje spółki rosną 4% po raporcie dot. szczepionkiModerna Inc. czyli amerykańska firma farmaceutyczna i biotechnologiczna, która koncentruje się na terapii RNA, głównie mRNA wzrosła podczas sesji handlowej w środę ponad 4 procent. Powodem wzrostu spółki był raport wskazujący wysoką skuteczność szczepionki przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego lub RSV.

  • Moderna wzrasta o 4% podczas sesji handlowej w środę 
  • Dzieje się tak dzięki optymistycznym informacjom o szczepionce na RSV
  • Spółka znów dociera do okolic poziomu 200 dolarów za akcję
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Moderna rośnie 4 procent

Akcje dobrze wszystkim znanej firmy Moderna Inc. wzrosły w środę o ponad 4%, ponieważ inwestorzy widocznie zadowoleni byli z komunikatu firmy na temat skuteczności szczepionki przeciwko wirusowi syncytialnemu układu oddechowego lub RSV.

RSV jest powszechnym i zakaźnym wirusem oddechowym, który atakuje płuca i drogi oddechowe. Obecnie nie ma ukierunkowanego leczenia lub szczepionki dla dzieci lub dorosłych, ale istnieje kilka w próbach. Osoby starsze są w grupie wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby ze względu na naturalny, związany z wiekiem spadek odporności. RSV jest odpowiedzialny za szacowane 420 000 hospitalizacji i 29 000 zgonów w krajach uprzemysłowionych.

Zgodnie z komunikatem prasowym zamieszczonym 17 stycznia, amerykański gigant farmaceutyczny stwierdził, że jego eksperymentalna wersja mRNA szczepionki przeciwko RSV dla starszych dorosłych miała wskaźnik skuteczności na poziomie prawie 84%. Badanie objęło 37 000 dorosłych w wieku 60 lat lub starszych w 22 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

wykres Kurs akcji Moderna 19.01.2023
Kurs akcji Moderna 19.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Prezes spółki, Stephane Bancel, okrzyknął wyniki badania, nazywając dane “bardzo zachęcającymi“. W pierwszej połowie tego roku firma zamierza złożyć wniosek o zatwierdzenie regulacyjne szczepionki do Agencja Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration).

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs ropy WTI spada 1,5%. Zapasy wzrosły w USA o 7,6 mln baryłek
Następny artykułCzwartkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 19 stycznia 2023 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.