Naga MarketsModerna Therapeutics coraz bliżej stworzenia szczepionki na COVID-19?Moderna Therapeutics, firma biotechnologiczna wchodząca w skład amerykańskiego indeksu Nasdaq, pochwaliła się w poniedziałek informacjami na temat badań, związanych ze stworzeniem szczepionki na COVID-19. Szczepionka przetestowana na ośmiu zdrowych osobach, pozwoliła wytworzyć przeciwciała ochronne przed wirusem.

  • Moderna Therapeutics ogłosiła pozytywne wyniki testów nad stworzeniem szczepionki przeciwko COVID-19. 
  • Notowania akcji Moderna Therapeutics wzrosły podczas poniedziałkowej sesji o 20%. Kurs zatrzymał się na 80 USD, a obroty przekroczyły 80 mln USD. 
  • Europejskie i Amerykańskie indeksy mocno zyskują. Doniesienia kolejnych państw odmrażaniu gospodarek pozytywnym impulsem.  

Zobacz również: Możliwość szybkiego zysku przyciąga inwestorów. Dynamiczny wzrost obrotów na New Connect

Akcje Moderna Therapeutics na historycznych szczytach

Poniedziałkowa sesja przyniosła kilkuprocentowe wzrosty na największych światowych indeksach. Amerykański Nasdaq zyskał 2,44%, i poczynił kolejny istotny krok zbliżający notowania do historycznych maksimów z lutego bieżącego roku. Obecnie indeks dzieli już zaledwie niecałe 10% od poziomu sprzed koronawirusowej paniki.

Mocno zyskiwały walory Moderna Therapeuics. Notowania spółki biotechnologicznej zyskały podczas poniedziałkowej sesji 19,96% a kurs zamknięcia wniósł 80 USD. Warto dodać, że w trakcie sesji został osiągnięty historyczny szczyt na akcjach Spółki – 87 USD. Od początku sierpnia ubiegłego roku, Moderna znajduje się w bardzo silnym trendzie wzrostowym. Biotechnologiczny gigant właściwie nie odczuł skutków pandemii koronawirusa. Od momentu jej wybuchu akcje zwiększyły swoją wartość 3-krotnie.

Notowania akcji Moderna Therapeutics z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Moderna prowadzi zaawansowane badania nad szczepionką na COVID-19

Obecnie cały świat skupiony jest na działaniach mających na celu stworzenie szczepionki i leku na koronawirusa. Sama tylko Moderna Therapeutics poinformowała, że jest w trakcie opracowywania ponad 100 różnych szczepionek na COVID-19. Wirus na ten moment zainfekował już ponad 4,9 mln osób na całym świecie. W samych tylko Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad 1,5 mln przypadków, z czego blisko 92 tys. śmiertelnych.

Moderna przeprowadziła badanie na 8 zdrowych osobach. Wszyscy uczestnicy badania wytworzyli przeciwciała przeciwko wirusowi. Jest za wcześnie, żeby mówić o przełomie w procesie opracowywania szczepionki z której skorzysta cały świat. Jeśli próbie zostałoby poddanych więcej osób, nie wykluczone jest, że mogłyby wystąpić różne powikłania i wynki niekoniecznie musiałyby być zadowalające, powiedział dr Amesh Adalaja, ekspert ds. chorób zakaźnych.

Doktorzy nauk medycznych szacują, że odkrycie szczepionki i leku może potrwać nawet 2 lata. Mówi się również o możliwym nawrocie zachorowań, a druga fala przewidywana jest już na jesień.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here