Naga MarketsNotowania Moderna Inc. na NASDAQ pierwotnie podskoczyły nawet o 20% po informacji o pierwszych pozytywnych wynikach testów szczepionki przeciwko wirusowi wywołującemu Covid-19. Nowy raport, kwestionujący wyniki tych badań, zdominował nastroje na NASDAQ i wywołał spadek indeksów we wtorek.

  • Akcje Moderna Inc. spadły we wtorek o 10,4% po publikacji raportu kwestionującego wyniki badań na szczepionką.
  • W poniedziałek po publikacji badań kurs Moderny wzrósł aż o 20%.
  • Szczepionka Moderny jest wstępnie oznaczona jako mRNA-1273.

Moderna: sprzeczne informacje w sprawie szczepionki na koronawirusa

Moderna Therapeutics to firma, która zdaje się być najbliżej stworzenia i zaakceptowania szczepionki na koronawirusa. Wedle testów pierwszej fazy, szczepionka oznaczona oficjalnie symbolem mRNA-1273 miała rzekomo powodować powstawanie przeciwciał przeciwko chorobie Covid-19. Faza druga testów ma rozpocząć się końcem czerwca, a faza trzecia w lipcu.

Moderna: szczepionka na koronawirusa jednak niepewna. Rynki reagują
Notowania Moderna Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Moderna byłaby wstanie we współpracy z Lonza produkować nawet miliard dawek szczepionki rocznie. Jak twierdzi WHO, obecnie osiem globalnych firm biotechnologicznych pracuje nad opracowaniem szczepionki przeciwko coronavirusowi.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: MZ: 301 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 19 569

Silniejsza reakcja rynków na wyniki badań medycznych, niż na gospodarcze wskaźniki jest dość zaskakującą. Jednak, indeksy mogą w tym tygodniu zmienić wartość z uwagi na to, jak Unia Europejska zadecyduje wdrożyć pakiet stymulacyjny o wartości 500 mld euro. Zarówno wartość, jak i termin wprowadzenia fiskalnej stymulacji jest negatywnie oceniany przez krytyków.

– Zdaje się, że we wtorek indeksy zniżkowały do minimów sesyjnych w wyniku raportu STAT News, który zakwestionował ważność ogłoszonego w poniedziałek wyniku testu szczepionki firmy Moderna. Akcje Moderna Inc spadły po raporcie o ponad 10 proc. Zatem ponownie nie wiemy do końca, kiedy pojawi się skuteczna szczepionka na koronawirusa, co jednak nie psuje nastrojów na Wall Street w dłuższym terminie. Już dziś kontrakty terminowe odreagowują, rosnąc o ponad 0,5 proc. – komentował Daniel Kostecki z Conotoxii.

Długoterminowe nastroje inwestorów wraz z luzowaniem obostrzeń stają się raczej coraz bardziej pozytywne, dziś kontraky terminowe na S&P500 wzrosły o 0,8%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here