Naga MarketsModerna: akcję w górę o 5,5% przez ważny kontrakt na produkcję szczepionki na COVID-19 Akcje Moderna Inc. zyskały w czwartkowej sesji 5,50% po tym jak, firma farmaceutyczna ogłosiła podpisanie kolejnego istotnego kontraktu związanego z dystrybuowaniem wciąż opracowywanej szczepionki na koronawirusa.

  • Moderna Inc. jest jedną z amerykańskich firm opracowujących szczepionkę na COVID-19.
  • Spółka poinformowała o zawarciu umowy z hiszpańską firmą na produkcję środka poza USA.
  • Od początku tego roku akcje Moderny wzrosły o 232,6%

Moderna: akcje w górę o 5,5%

Moderna Inc. zdaje się być wiodącą firmą biorącą udział w wyścigu po skuteczną i zatwierdzoną szczepionkę na COVID-19. W czwartek spółka ogłosiła podpisanie kolejnej umowy związanej z dystrybucją przyszłego leku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Hiszpański Laboratorios Farmacéuticos Rovi z siedzibą w Madrycie będzie zajmowała się produkcją szczepionek na rynki poza Stanami Zjednoczonymi.

Moderna na ten moment nie ma jeszcze gotowej, sprawdzonej ani zatwierdzonej szczepionki na koronawirusa, jednak ma wsparcie amerykańskiego rządu, które może znacząco przyspieszyć proces powstawania leku.

Jak do tej pory, Moderna ogłosiła także kontrakty na produkcję szczepionki na COVID-19 z Catalent Inc. czy CordenPharma.

Zobacz również: Notowania Tesli przez moment powyżej 1400 dol., rekordowa suma krótkich pozycji na akcjach spółki

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Moderna: akcję w górę o 5,5% przez ważny kontrakt na produkcję szczepionki na COVID-19
Notowania Moderna Inc. Źródło: stooq.pl

W rezultacie ogłoszenia informacji o zawarciu umowy z hiszpańską firmą produkcyjną, notowania Moderna Inc. wystrzeliły o 5,5%. Natomiast od początku roku, akcje Moderna Inc. wzrosły już aż o 232,6%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here