Naga MarketsMOD21 to nazwa spółki Erbudu działającej w budownictwie modułowym z drewnaWarszawa, 22.11.2021 (ISBnews) – Spółka Grupy Erbud wyspecjalizowana w budownictwie modułowym z drewna będzie nosić nazwę MOD21, podał Erbud. Nowa gałąź biznesu powinna ruszyć w II połowie przyszłego roku i docelowo przynosić1,5 mld zł przychodu rocznie, przypomniano.

“Intensywnie pracujemy nad rozwojem naszego najnowszego startupu, który zapowiedzieliśmy w marcu br. Mamy już halę w Ostaszewie pod Toruniem, zatrudnionych kluczowych menedżerów, zamówioną nowoczesną linię produkcyjną. Cieszymy się, że możemy już oficjalnie zakomunikować też nazwę naszego nowego projektu. W MOD21 będziemy produkować obiekty modułowe z drewna, których sprzedaż powinna ruszyć już w drugiej połowie przyszłego roku” – powiedział prezes grupy Dariusz Grzeszczak, cytowany w komunikacie.Nazwa MOD21 składa się z dwóch części – pierwszą z nich jest “mod”, odwołująca się do podstawy działalności nowej spółki.

“Zrobiliśmy dokładny research i okazało się, że żadna niemiecka firma nie zawłaszczyła sobie dotychczas skojarzeń ze słowem moduł, niemieckim modul czy angielskim module. Częściej były to nazwy pochodzące od miejscowości, nazwisk czy związane z drewnem albo inną technologią prefabrykacji. Cieszymy się, że udało nam się zawłaszczyć ‘mod’, choć kojarzy się ono nie tylko z modułami, ale też z czymś modnym i nowoczesnym, modern. Nazwa czytana wspak to natomiast dom – my wprawdzie od skojarzeń z domami odchodzimy, ale nasz mózg intuicyjnie widząc ten napis ma szansę nas od razu osadzić w branży budowlanej” – wyjaśnił członek zarządu odpowiedzialny za rozwój obszaru budownictwa modułowego Radosław Górski.

Drugą część nazwy stanowi liczba 21.

“Bez względu na to, czy ktoś przeczyta ją po polsku, niemiecku czy angielsku, a może w przyszłości szwedzku, fińsku czy jeszcze innym języku – my tego nie narzucamy – liczba 21 symbolizować będzie XXI wiek, 21 rok. To ‘oczko’, ideał, doskonałość w grach karcianych. Ciąg 2 i 1 to z programowania kod, a to osadza nas w czymś liczbowym, technicznym, digitalowym. Jednocześnie kojarzy się z czymś ‘roboczym’, jakby ktoś przed laty utworzył sobie folder ‘mod’ – bo moduły i 21 – bo w 2021 r. W Niemczech natomiast rok 21 jest kojarzony z nadzieją i spokojem, z czymś co nastąpiło po tym okropnym roku 2020, gdy szalała pandemia. Rok nowego otwarcia” – dodał prezes MOD21 Theodor Kaczmarczyk.

MOD21 stawia na budowę dużych obiektów modułowych z drewna – hoteli, biurowców, akademików, szpitali, budynków użyteczności publicznej. Firma planuje osiągnąć pełną moc produkcyjną w 2026 i będzie produkować ok. 100 tys. m2 powierzchni całkowitej modułów rocznie. W 2026 r. planuje uzyskać przychody ze sprzedaży w tym obszarze na poziomie ok 650 mln zł z rentownością 5-8%. W pierwszej kolejności oferta adresowana jest dla klientów niemieckich – wartość tamtejszego rynku wynosi obecnie ponad 3 mld euro, ma potroić się w ciągu najbliższej dekady, a według danych DHWR (Niemieckiej Rady Przemysłu Drzewnego) – w 2050 r. budownictwo modułowe z drewna ma stanowić już połowę rynku budowlanego w Niemczech, przypomina Erbud.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw gpw | mbank notowania | giełda intercars | bitcoina | lotos gielda | pzu akcje rekomendacje | gpw mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here