Naga MarketsStatistics Canada opublikowała raport z kanadyjskiego rynku pracy za maj, który pokazuje bardzo wysoki wzrost zmiany zatrudnienia, silnie przewyższający rezultaty kwietniowe oraz prognozy analityków. W efekcie CAD wyraźnie zyskuje wobec głównych par walutowych.


Ponad 54 tysiące nowych miejsc pracy wygenerowanych w maju

Ostateczny rezultat 54,50 tysiąca miejsc pracy wytworzonych przez kanadyjską gospodarkę zaskoczył nawet największych optymistów. Miesiąc wcześniej w Kanadzie przybyło bowiem 3,2 tys. nowych etatów, a przed dzisiejszą publikacją analitycy spodziewali się aprecjacji o 15 tysięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Delikatnie wzrosła co prawda stopa bezrobocia, można jednak było spodziewać się takiego ruchu po tym, gdy w kwietniu niespodziewanie osuwała się z pułapów 6,7% do 6,5%. Obecnie znajduje się po środku (6,6%).

Skąd wziął się nagły przyrost miejsc pracy? Wszystko spowodowane jest boomem rynku mieszkaniowego oraz sezonowością, które w połączeniu pozwoliły na kreację nowych stanowisk szczególnie w sektorze budowlanym.

Stopa bezrobocia w Kanadzie. Źródło: StatCan

USD/CAD na nowych minimach sesyjnych

Kanadyjski jobs report z całą pewnością nie przeszedł przez rynek bez echa. W pierwszej reakcji USD/CAD tracił ponad 50 pipsów, testując 50% zniesienia Fibo i wyznaczają nowe minima sesji. Obecnie od dołu testowany jest złoty podział Fibonacciego, który może być okazją do otwierania krótkich pozycji:

USD/CAD M5 – mierzenie pochodzi z wykresu H1 (spadki z końcówki maja)

Ruch w podobnym zakresie obserwowano równie na EUR/CAD. Notowania dokładają do piątkowej fali spadków i walczą obecnie z minimami środowymi w okolicach 1.5063, testując dodatkowy punkt pivot S2:

EUR/CAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here