Naga MarketsKontynuacja umacniania dolara, to dominujący trend na początku obecnego tygodnia, który to ruch ma spory wpływ na zachowanie głównych par.

Jeśli obecne umocnienie amerykańskiej waluty ma być tylko korektą, to wkrótce ten ruch powinien się zakończyć. Ważne opory na indeksie dolarowym pokazałem na poniższym wykresie i jak widać powoli kurs tego instrumentu się do nich zbliża.

Biorąc pod uwagę dynamikę obecnego ruchu, test tych oporów powinien nastąpić na dzisiejszej, najpóźniej na jutrzejszej sesji.

Główne pary

Jeśli chodzi o główne pary, to silne w krótkim terminie spadki będące konsekwencją umacniania USD oglądamy na eurodolarze i popularnym „kablu”.
Na pierwszym z ww. instrumentów ten ruch w dół jest moim zdaniem co najmniej korektą impulsu budującego się od 15 grudnia 2017.

EUR/USD

Przy takich założeniach, ważnych wsparć szukałbym w okolicach 1.1912-1.1890, a genezę tej strefy pokazałem na powyższym wykresie. Jak widać, obecnie jesteśmy już dość blisko tych wsparć, a tym samym wkrótce na EUR/USD powinniśmy zobaczyć uaktywnienie strony popytowej. Moim zdaniem wykształcenie co najmniej wyraźnego odbicia w perspektywie najbliższych dni jest wysoce prawdopodobne, jednak czy to będzie tylko większa korekta, czy też nowa fala wzrostowa, pokaże dynamika i struktura ewentualnego ruchu w górę. Najbliższe opory znajdują się na 1.1975, a kolejne w pobliżu 1.2005.

GBP/USD

Mocny ruch w dół oglądamy również na rynku GBP/USD, jednak patrząc na wykres tego instrumentu w średnim terminie, nie widać póki co zagrożenia dla trendu wzrostowego.

Moim zdaniem, jeśli obecny ruch jest korektą i przybierze ona postać klasycznego zygzaka, to modelowym celem dla omawianej pary mogłaby być strefa 1.3465-1.3440. Poniżej geneza.

Taki scenariusz będzie możliwy dopóki kurs GBP/USD nie wróci ponad 1.3540, gdzie znajduje się górna część pokonanej dzisiaj strefy wsparć.

USD/JPY

Bardzo ciekawie robi się moim zdaniem na rynku USD/JPY, gdzie może się wypełniać formacja trójkąta symetrycznego.

Formacja ta poprzedzona jest ruchem w górę. To oznacza, że w teorii mamy spore szanse na kontynuację tego trendu czyli umacniania dolara względem jena. Dla mnie pierwszym, mocnym sygnałem możliwej realizacji takiego scenariusza będzie już sam test okolic 113.34, gdzie znajduje się górne ograniczenie owego trójkąt. Wybicie z tej formacji górą (pokonanie ww. poziomu), otworzyłoby drogę co najmniej do okolic 114.94. Jako, że ten znajduje się powyżej istotnych oporów, być może celem byłyby jeszcze wyższe poziomy cenowe. Więcej na ten temat pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here