Naga Markets

Mocne wzrosty na początku roku na giełdach! | Analiza rynku z EXANTE #33Zgodnie z odczytem z czwartku w ubiegłym tygodniu rok do roku inflacja w Stanach Zjednoczonych spadła z 7,1 proc. do 6,5 proc., notując szósty z rzędu spadek. Główny amerykański wskaźnik inflacji spadł w grudniu o 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym, po raz pierwszy od maja 2020 r. Mimo że inflacja wciąż jest wysoka w większości największych gospodarek na świecie, w Ameryce spada miesiąc po miesiącu, dając trochę wytchnienia rodzinom – powiedział prezydent Joe Biden.

W programie analizowane były następujące instrumenty finansowe (klikając w czas, przeniesiesz się to stosownego momentu w nagraniu): 7:40 S&P500 8:33 Apple 9:37 Tesla 11:55 Nikkei 13:35 Dax 15:08 Wig20 17:23 Allegro 18:03 KGHM 19:28 Btc/usd 20:50 Eth/usd.

Zobacz również: WIG20 okaże się przewartościowany? Co przyniesie tydzień? Komentuje Przemysław Kwiecień (XTB)

Odczyty inflacji CPI sugerują, że tempo podwyżek stóp w USA może zwolnić

Mimo napięcia związanego z rozbieżnością prognoz Rezerwy Federalnej (Fed) na ten rok z konsensusem rynkowym, ostatnie odczyty inflacji CPI sugerują, że tempo podwyżek stóp procentowych w USA może zwolnić do 25 pkt bazowych na posiedzeniu Fed, które odbędzie się już niebawem, bo 1 lutego 2023.

Zgodnie z niedawną informacją ekspertów UBS, żaden z członków amerykańskiego Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC) nie spodziewa się cięcia stóp procentowych w tym roku – tutaj będziemy musieli poczekać na kolejne odczyty, jednak sprawa wydaje się przesądzona.

Nie zważając na te predykcje, inwestorzy zakładają jednak, że do lata stopy zostaną podniesione o 50 punktów bazowych, a następnie obniżone o 50 pb. jesienią. Jeśli te prognozy okażą się słuszne, to docelowa stopa w grudniu 2023 r. znajdzie się blisko 4,5 proc. W przypadku gdyby sprawdził się scenariusz banku centralnego USA, wyniesie ona 5 proc.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Bossa

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDane historyczne i pozycjonowanie traderów wskazuje, że S&P 500 czeka spokojny, ale wzrostowy rok
Następny artykułKurs USD/CNH, EUR/USD i GBP/USD – dolar odbija pod nieobecność amerykanów
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.