Naga MarketsMocne wzrosty na JSW. Spółka rośnie o ponad 5%!W trakcie poniedziałkowej sesji JSW notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny, które wynoszą obecnie aż 5,15%. Inwestorzy wyceniają podmiot na blisko 54,70 zł, jednak do poziomów obserwowanych w połowie października dalej brakuje (wtedy to JSW wyceniane było nawet na 61 zł za walor).

JSW w górę o 5,15%

W trakcie poniedziałkowych notowań akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej notują bardzo mocny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 5,15%, co oznacza wzrost o 2,68 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 52,00 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 54,68 zł.JSW od początku listopada 2020, kiedy to zapoczątkowana została hossa „Bidena-Pfizera”, zanotowało prawdziwy wystrzał swojej giełdowej wyceny. W tym czasie cena pojedynczego waloru ten górniczej spółki wzrosła z ok. 15 zł (końcem października) do ponad 56 zł na zamknięciu sesji z 15 września. Przekłada się więc to na ponad 3-krotny wzrost wyceny.

Mocne wzrosty na JSW. Spółka rośnie o ponad 5%!
Notowania JSW w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Następnie na notowaniach spółki widoczna była korekta, która zniosła wycenę poniżej 50 zł za walor na zamknięciu sesji 21 września, jednak od tamtej pory spółka po raz kolejny notuje wzrosty, dzięki którym 12 października udało jej się zamknąć z wynikiem powyżej 60 zł za walor. Od tego momentu wycena spółki znajduje się jednak w korekcie.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Marcin Tuszkiewicz o JSW

Notowania JSW były jednym z tematów ostatniego materiału w wykonaniu Marcina Tuszkiewicza na kanale Comapric24. Wspominał on wtedy o tym, że to, co działo się w ubiegłym tygodniu (na spółce i na rynku węgla) wyglądało na korektę. Wskazywał on wówczas, że pojawienie się wzrostów przy większej aktywności inwestorów może oznaczać powrót wzrostów. Martwiącym był jednak fakt, że na tych falach spadkowych ta strona podażowa przejmuje kontrolę.

– Na razie to, co się dzieje na rynku węglowym jest korektą, na razie czekamy tak daleko, aż rynek spadnie. Ja osobiście zgodnie ze swoimi ostrzeżeniami wyszedłem z JSW na razie, no i czekam co się wydarzy w niższych poziomach cenowych. Nie ukrywam, że jeżeli by się tam pojawiało coś ciekawego, to być może dołączę z powrotem do tego rynku. Na razie mamy korektę, być może korektę pędzącą. – informował Marcin Tuszkiewicz.

Jak słyszeliśmy na antenie Comparic24, ważne będą wyniki sprzedażowe za IV kw. 2021 i kw. 2022. Wysokie ceny węgla powinny przełożyć się na dobre wynik nie sprzedaż, choć samo wydobycie nie musi wzrosnąć diametralnie, przez to, że dostępne były zapasy węgla. Warto również dodać, że dopóki spółka jest powyżej 47 zł, to teoretycznie znajduje się w trendzie wzrostowym.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | jsw cena akcji | mercator akcje rekomendacje | pge giełda | enea akcje notowania | ceny kryptowalut | celon cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here