Naga MarketsW czwartek najmocniej tracącą spółką na niemieckim indeksie DAX30 była spółka energetyczna RWE i zanotowała spadek o -7,91%. Tak mocne tąpnięcie wywołane zostało przez niskie ceny energii elektrycznej i gazu, które wpłynęły na wyniki Grupy w pierwszym półroczu. Zysk netto spadł o około 28 procent w okresie sprawozdawczym.

Analiza techniczna spółki RWE.

Od połowy 2014 roku kurs akcji porusza się w kanale spadkowym i nawet raid jaki wykonał indeks DAX30 na początku roku, kiedy to EBC uruchomiło program QE nie pomógł tej spółce we wzrostach. Podczas czwartkowego spadku przebite zostało istotne wsparcie, które widoczne jest na interwale tygodniowym. Wsparcie było dołkiem z 2011 roku i nie spowodowało zatrzymania wyprzedaży akcji. Kolejnym wsparciem, ale mniej istotnym jest dołek z 2003 roku około 16,4 euro za akcję, a jeżeli i to wsparcie nie utrzyma się to pozostaje dołek w okolicy historycznego minimum na poziomie 12,5 euro za akcję.

Grupa RWE

jest europejską grupą energetyczną specjalizującą się w wydobyciu surowców – ropy, gazu i węgla brunatnego, wytwarzaniu energii oraz sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej i gazu. Grupa działa również na polskim rynku, a notowana jest w indeksie DAX30.

Wykres RWE dla interwału D1.
Wykres RWE dla interwału D1.
Wykres RWE dla interwału W1.
Wykres RWE dla interwału W1.

banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here