Naga MarketsO godzinie 11:00 rynki poznały szereg danych ze strefy euro, w skład paczki odczytów wchodzą inflacja konsumencka, produkt krajowy brutto oraz stopa bezrobocia w lipcu. Jak w tym momencie reaguje wspólna waluta?


Według szacunków agencji statystycznej – Eurostat inflacja roczna w lipcu wyniesie 2,1% po wzroście o 0,1% względem poprzedniego miesiąca. Patrząc na poszczególne komponenty, oczekuje się że najbardziej wzrośnie energia ponad 9% a następnie żywność i alkohol 2,7%.Skorygowana sezonowo stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w czerwcu 8,3% po spadku z 9% w poprzednim miesiącu. Stopa pozostaje najniższa od grudnia 2008 roku. w Przypadku całej Unii Europejskiej w 28 państwach również odnotowano spadek do 6,9% w czerwcu z 7,6% w maju 2018 roku – poinformował Eurostat.

Reakcja rynku

Para EURUSD reaguje wzrostem, nic dziwnego bowiem wiele danych pośród największych gospodarek, w tym państw peryferyjnych Europy systematycznie poprawia się. Wspólna waluta umacnia się, towarzyszy temu wyjście na nowe maksima sesji – 1.17300. Korekty spadkowe nie przekraczają 20 pipsów, co sprawia że rynek stabilnie porusza się na północ.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę Brokera HotForex

Płytkie korekty spadkowe na EURUSD

Punkt docelowy do którego może zmierzać rynek jest już niedaleko, to wspomniana już we wczorajszym komentarzu strefa 1.1735-50; jednak dopiero spadek poniżej 1.1700 pozwoli na rozważanie odwrócenia trendu.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZdemaskowano grę komputerową z funkcją nielegalnego wydobywania kryptowalut
Następny artykułKolejne sygnały odwilży na rynku rolnym
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here