Naga MarketsPierwsze trzy sesje lutego nie przyniosły istotnych rozstrzygnięć. Luka z 14 stycznia stanowi skuteczny opór dla WIG30, a analogiczną barierą dla MWIG40 jest górne ograniczenie spadkowego klina zapoczątkowanego szczytem w wrześniu ubiegłego roku.

Spoglądając na wykresy WIG30 zarówno w interwale dziennym jak i godzinowym widzimy przeciągający się w czasie okres wyczekiwania na jakiś większy ruch. Inwestorzy jakby przykleili się do wspomnianej wyżej luki nie mogąc ani odpaść od niej znacznie w dół, ani jej pokonać.

Te artykuły również Cię zainteresują
2015.02.04_WIG30_H1
WIG30 – wykres godzinny

Układ techniczny zaprezentowany na powyższym wykresie sugeruje lekką przewagę byków jednak podczas ostatnich kilku sesji kilkukrotnie, aż prosiło się o kończący atak, do którego nie doszło.
Zakładając wariant optymistyczny, czyli wybicie i utrzymanie go do końca sesji mogłoby determinować ruch w rejon 2600 punktów dla WIG30.
Natomiast kolejna nieudana próba wyjścia w górę przez kupujących może doprowadzić do mocniejszych spadków, których celem byłyby styczniowe minima. Na chwilę obecną to byki ciągle mają przewagę, ale pamiętać należy, że niezdecydowanie kupujących bardzo szybko może zostać wykorzystane przez drugą stronę rynku.

Na wykresie MWIG40 widzimy trochę słabsze zachowanie się kupujących. Po dwudniowym okresie obecności pod samym oporem doszło tu dziś do spadków, które mogą zapoczątkować jakąś większą falę spadków.

2015.02.04_MWIG40_D1
MWIG40 – wykres dzienny

Byki, co prawda mają jeszcze szansę powalczyć o wybicie w górę w tym rozdaniu, ale muszą to zrobić jak najszybciej. Jeśliby do tego nie doszło targetem stałby się poziom około 3380 punktów.

Najciekawszą spółką na warszawskim parkiecie jest w ostatnich dniach niewątpliwie JSW. Oczywiście duże wahania się kursu akcji mają tutaj solidne podłoże fundamentalne, ale faktem jest, że od dołka 28 stycznia do dzisiejszego szczytu kurs akcji wzrósł o ponad 40%. Niestety dorobek ten nie został utrzymany do końca sesji i dzisiaj inwestorzy, którzy zostali z papierami w ręku mogą mieć spory problem za sprawą dzisiejszego górnego cienia.

2015.02.04_JSW_D1
JSW – wykres dzienny

Oczywiście jeden pozytywny komunikat ze spółki i możemy zapomnieć o dzisiejszym niepowodzeniu kupujących…

Autorem artykułu jest Wojciech Szarek, autor bloga: https://www.wszarek24.blogspot.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here