Naga MarketsDzisiejszą sesję na GPW zdominowało wydarzenie wyczekiwane już od początku tygodnia. Początek sesji to kontynuacja wczorajszych nastrojów. Główne indeksy osuwały się pod własnym ciężarem. Było to oczywiście zgodne z założeniami, jakie powstały po wczorajszym wybiciu dołem z wzrostowego kanału, jaki był kształtowany na WIG30 od ponad miesiąca. Nieoczekiwanie spadki zostały zatrzymane jeszcze przed południem, a rynek z każdą minutą wydawał się coraz bardziej skory do odreagowania wczorajszego słabego zachowania.

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Patrząc na wykres trzeba sobie jasno powiedzieć, że na chwilę obecną dzisiejszą sesję zakończoną ostatecznie wzrostem o 0,67% można traktować jedynie, jako ruch powrotny do dolnego ograniczenia kanału. Dopiero jutrzejszy dzień może ewentualnie zanegować wygenerowany wczoraj sygnał sprzedaży.

Po jednym słabym dniu (szybkiej korekcie?) bardzo dobrze spisał się dziś indeks MWIG40, który po lekkim cofnięciu w godzinach porannych dzień zakończył wzrostem o 1,31%, czyli na poziomach najwyższych od stycznia 2008 roku!

MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Oczywiście z ogłoszeniem ostatecznego pokonania oporu lepiej wstrzymać się jeszcze do jutrzejszej sesji, ale myślę, że styl prowadzenia handlu pozwala na bycie optymistą przed kolejnymi tygodniami. Jest to oczywiście bardzo dobry sygnał dla całej GPW.
Wśród komponentów indeksu spółek średnich największym wzrostem poszczycić się mogą EMPERIA i MILLENIUM z wzrostami powyżej 4%. Kolejną dobrą sesję zaliczył omawiany już kilkakrotnie TVN, docierając przy tym w rejon ważnych oporów.

Emperia - wykres dzienny
Emperia – wykres dzienny

Patrząc na wykres dzienny Emperii widzimy, że już we wtorek kupujący zdecydowali się na sforsowanie górnego ograniczenia budowanej ponad miesiąc konsolidacji. Wzrost w wczorajszych niesprzyjających warunkach udało się utrzymać do końca sesji, generując przy okazji ponadprzeciętny obrót. Dziś kurs w kierunku północnym był kontynuowany. Sprzyjała nie tylko technika, ale i pozytywne informacje o rozwoju spółki oraz o podtrzymaniu poziomu skupu akcji własnych na zbliżonym do ubiegłorocznego poziomie.

Trochę mniejszy wzrost zanotował dziś SWIG80, bo dzień zakończył „tylko” 0,88% powyżej poziomu odniesienia z wczoraj. Jak to już tradycyjnie bywa w przypadku mniejszych spółek mieliśmy tu do czynienia z większymi odchyleniami od poziomu odniesienia. Ponad 6% wzrostu zanotowały dwa walory wchodzące w skład indeksu – ASBIS i MCI.

Asbis - wykres dzienny
Asbis – wykres dzienny

Pierwsza z wspomnianych spółek zanotowała silne odbicie po spadkach, które towarzyszą jej od połowy lutego. Warto zwrócić uwagę, że jej kurs od początku roku do dziś wzrósł o blisko 100%, a w połowie lutego notowana była jeszcze wyżej. Na pewno jest to mocno spekulacyjny walor, na którego może chętnie spoglądać „gorący kapitał” lubiący szybkie ruchy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here