Naga MarketsNowy film z serii Star Wars będzie kontynuacją opowieści znanej nam z Powrotu Jedi. Tym razem poznamy historię trójki nowych bohaterów. Czy nowe Star Wars okaże się kasowym hitem?
Nowy film z serii Star Wars będzie kontynuacją opowieści znanej nam z Powrotu Jedi. Tym razem poznamy historię trójki nowych bohaterów. Czy nowe Star Wars okaże się kasowym hitem? |źródło: www.lucasfilm.org

Fani uniwersum Gwiezdnych Wojen dostaną w tym roku wyjątkowy prezent bożonarodzeniowy. Nowy film Star Wars: The Force Awakens ma wejść do kin już 18 grudnia 2015 roku. Czy marka Star Wars zyska na tym filmie? Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.


Na fotelu reżysera zasiada tym razem nie George Lucas, tylko Jefrey Abrams – znany z tak efektownych i kasowych produkcji jak znany wszystkim Mission: Impossible III, serial telewizyjny Lost czy ostatni remake Star Trek. Czy osoba pana Abramsa decyduje już o sukcesie filmu?

Moim zdaniem głównym czynnikiem szerokiego zainteresowania nowymi Star Wars jest nie to kim jest reżyser, czy kto zasiada za kamerą, tylko magia całej sagi. Produkcja Lucasa zdobyła serca milionów fanów, którzy byli skłonni zostawić miliony dolarów w zamian za kolejne przygody ulubionych bohaterów. Można dywagować nad poziomem ostatnich produkcji i wyższością pierwszych trzech filmów (z pod ręki Lucasa) nad pozostałymi. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że Star Wars to już nie tylko film czy nawet kinowe widowisko, a potężne narzędzie służące do zarabiania. Całość dochodów pochodzących z licencji na użytkowanie loga Star Wars wyniosła do zeszłego roku 27 mld USD. Przychody z wszystkich dotychczas wyprodukowanych filmów stanowią jedynie 4,27 mld USD. Pozostała kwota to zyski czerpane z książek, gier komputerowych czy zabawek bazujących na uniwersum Star Wars.

Wczoraj, 16.04.2015 opublikowano drugi trailer nowego filmu z serii. Dotychczas obejrzało go ponad 17,5 mln internautów, co pokazuje jak żywa jest legenda Star Wars. Publikacja nowych informacji na temat tak dużego przedsięwzięcia (budżet filmu wynosi 200 mln USD) była przedmiotem zainteresowania na nowojorskiej NYSE. Akcje właściciela marki Star Wars – Walt Disney Company na zamknięcie sesji w Nowym Jorku przybrały na wartości ponad 1%, wzrastając z poziomu 107.47 do 108.10. Wszystko wskazuje na to, że Disney zarobi na najnowszej produkcji, co na pewno znajdzie odzwierciedlenie na wykresie akcji tego giganta rozrywki.

Wykres notowań akcji Walt Disney Company z dnia 16.04.2015.
Wykres notowań akcji Walt Disney Company z dnia 16.04.2015.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here