Naga MarketsMetaQuotes poinformował 7 kwietnia, że w związku z rosnącymi oczekiwaniami traderów i brokerów, przygotował testową wersję platformy mobilnej MetaTrader 5 Web. Usługa webowa przystosowana jest do smartfonów i tabletów, pozwalając handlować na walutach i światowych giełdach z poziomu każdej przeglądarki mobilnej.


Co znajduje się w wersji beta?

Jak czytamy w oficjalnej nocie prasowej MetaQuotes, wersja testowa jak na razie oferuje podstawowe narzędzia tradingowe: dostęp do kwotowań online, zestaw narzędzi do realizowania transakcji, ich historię, 9 interwałów czasowych od minutowego do miesięcznego oraz możliwość wyświetlania wolumenów, poziomów tradingowych bezpośrednio na wykresie. Obiekty graficzne i wskaźniki zostaną dodane w kolejnych fazach rozwoju produktu.

Osoby, które chcą przetestować webową wersję platformy mobilnej mogą znaleźć ją pod linkiem. Działa nie tylko na smartfonach i tabletach, jej funkcjonalność można sprawdzić również na urządzeniach desktopowych.

Odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynkowe

Jaka jest jednak różnica pomiędzy aplikacją mobilną a webową platformą mobilną? Przede wszystkim taka, że trader na swoim urządzeniu (tablecie, smartfonie) nie musi posiadać zainstalowanego oprogramowania od MetaQuotes. Bezpośrednio z poziomu przeglądarki (niezależnie czy korzysta z systemu Android, czy też iOS) jest w stanie zalogować się do swojego konta handlowego i otwierać transakcje lub śledzić notowania.

Jest to kolejny krok w wykonaniu popularnego dostawcy rozwiązań tradingowych, który ma na celu zwiększyć popularność MT5 wśród brokerów i inwestorów detalicznych. W tym celu MetaQuotes w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nawiązał współpracę z trzema firmami technologicznymi, mającymi dostarczać dodatkowe narzędzia do MetaTrader 5. Jak bowiem doskonale wiemy prym wiedzie cały czas starsza wersja oznacza numerem 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here